راه‌هایی برای پیدا کردن همسفر

37

تو دورهمی‌های سبک‌تر، کامنت‌های پای مطالب سایت و هر جای دیگه‌ای که با مخاطبامون ارتباط داریم یکی از مهم‌ترین سوال‌هاشون اینه که

از کجا همسفر پیدا کنیم؟

جواب من هم معمولن اینه که اگه واقعن سفر کردن رو دوست دارید اما هیچ دوستی ندارید که پایه‌ی شما باشه و بخواید باهاش همسفر بشید خب باید دنبال دوست‌های جدید باشید.

تا حالا زیاد پیش اومده که من با آدم‌هایی که تازه دیده بودم همسفر شدم و اکثرشون هم تجربه‌ی خیلی خوبی شده اما ممکنه شما انقدر ریسک‌پذیریتون بالا نباشه یا نتونید راحت و سریع با آدم‌های جدید ارتباط برقرار کنید. یا مثلن بعد از عمری مرخصی گرفته باشید و دلتون نخواد به خاطر رفتار آزاردهنده‌ی یه همسفر، سفرتون خراب بشه. برای همین بهتون توصیه نمی‌کنم با کسی که نمی‌شناسید همسفر بشید و اول آدم‌هایی رو پیدا کنید که مثل شما به سفر علاقه‌مند هستن و باهاشون بیشتر آشنا بشید.

بهترین همسفر، که اول بهترین دوستم شد! یکی از بهترین ویژگی‌هاش اینه که میذاره تو سفر عکس‌های مسخره ازش بگیرم بعدم بذارم تو سایت:دی

مریم قبلن یه مطلب درباره‌ی راه‌های پیدا کردن همسفر نوشته اما من این که دنبال دوست‌های جدید باشید رو فقط به خاطر سفر نمی‌گم. به خاطر این میگم که به نظرم خیلی مهمه آدم تو زندگی کسایی رو داشته باشه که هم‌فاز و هم‌مسیرش باشن و باهاشون وقت بگذرونه.

حالا مساله‌ی اصلی اینه که این آدمای هم‌‌فاز خودمون رو از کجا پیدا کنیم؟

خب همه این رو می‌دونیم و امتحان کردیم که با تو خونه نشستن دوست‌های جدید از پنجره نمیان تو. پس خودتون رو آماده کنید که براش وقت بذارید و تلاش کنید. برای این که بدونید از کجا باید شروع کنید اول باید بشینید یکم فکر کنید…

چه چیزی حالتون رو خوب می‌کنه؟

اول باید فکر کنید ببینید چه چیزهایی تو زندگی براتون مهمه و دوست دارید وقتتون رو با چی بگذرونید. ممکنه عاشق ادبیات باشید یا ورزش کردن براتون خیلی مهم باشه و یا سفر و ماجراجویی حالتون رو خوب بکنه. بعد باید جمع آدم‌هایی که به هر کدوم از اینا علاقه دارن رو پیدا کنید.

ایونت‌ها/رویدادهای سایت کوچ‌سرفینگ

یکی از جاهای خوبی که می‌خوام برای آشنا شدن با آدم‌های جدید و پیدا کردن همسفر بهتون معرفی کنم قسمت ایونت‌های سایت کوچ‌سرفینگه. با این که کوچ‌سرفینگ اصولن در مورد سفره اما تو ایونت‌هاش می‌تونید انواع اتفاق‌های فرهنگی رو ببینید. حداقل در مورد تهران که این طوریه و از قرار تهران‌گردی و سفر گرفته تا جلسه‌های ادبیات یا تمرین زبان انگلیسی و حتی قرارهای ورزشی رو اونجا پیدا می‌کنید.

 

فقط کافیه تو قسمت ایونت‌ها اسم شهرتون رو بزنید تا برنامه‌های اون حوالی رو ببینید!

من هم پیدا کردن دوست‌های جدید رو مدیون کوچ‌سرفینگ هستم. به یه جایی رسیده بودم که دوست داشتم تو زندگیم یه تغییراتی ایجاد کنم و برای همین دلم می‌خواست فضاهای متفاوتی رو تجربه کنم و از همین ایونت‌ها شروع کردم. یه برنامه تهران‌گردی رفتم و تو جلسه‌های مکالمه‌ی زبان شرکت کردم. بعد که یکم ترسم از آدم‌های جدید ریخت هم رفتم یه سفر گروهی که اونجا هیچ کسی رو نمی‌شناختم! و از همین برنامه‌ها کم‌کم دوست‌های جدید پیدا کردم.

و از اون جایی که آدم‌ها معمولن به خاطر یه علاقه‌ی مشترک یه جمع دوستی رو تشکیل میدن اگه یه آدم رو هم پیدا کنید که باهاش ارتباط خوبی می‌گیرید، احتمالن چند تا دوست دیگه هم به واسطه‌ی اون آدم پیدا خواهید کرد و خیلی زود به خودتون میاید و می‌بینید تو یه جمع دوستی جدید هستید.

کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف

ممکنه بگید کوچ‌سرفینگ و بخش ایونت‌هاش خیلی تو شهر شما فعال نیست و یا دنبال یه جایی غیر از کوچ‌سرفینگ می‌کردید. خب باید بگم که بازم پیدا کردن آدم‌های جدید خیلی هم سخت نیست.

مثلن اگه روانشناسی دوست دارید می‌تونید برید تو کارگاه‌های روانشناسی ثبت نام کنید. هم به رشد شخصیتون کمک می‌کنه، هم از دیدن آدم‌هایی که مشکل مشابه شما رو دارن دلگرم می‌شید و هم چهار تا دوست جدید پیدا می‌کنید. یا اگه همیشه از وضعیت زبانتون ناراضی بودید اما برای کلاس زبان رفتن تنبلی می‌کردید، فکر آشنا شدن با آدم‌های جدید شاید بتونه بهتون انگیزه بده که برید دنبالش! اگه دنبال کوه و کوهنوردی هستید که خیلی راحت می‌تونید با یه سرچ کوچولو انجمن‌های کوهنوردی رو پیدا کنید.

در مورد هر چیز دیگه‌ای هم فقط کافیه بدونید دنبال چی هستید تا بفهمید کجا می‌تونید پیداش کنید. راستی برای آشنا شدن با آدم‌های اهل سفر و پیدا کردن همسفر از دورهمی‌های سبک‌تر هم غافل نشید. اگه از اون بغل تو خبرنامه عضو بشید خبرش رو خیلی زود تو ایمیلتون می‌گیرید.

دورهمی سبک‌تر و یه عالمه آدم اهل سفر!

خیلی از کافه‌ها هم برنامه‌های فرهنگی مختلفی دارن و کافیه وقتی میرید کافه یه نگاهی به پوسترهای روی دیوار بندازید و یا از صاحب کافه در مورد جلسات و دورهمی‌های مختلف بپرسید.

خودتون دست به کار بشید!

همه جا رو گشتید و اون گروه و دورهمی و جمعی که دوست داشتید رو پیدا نکردید؟ خب چرا خودتون یه حرکتی رو شروع نمی‌کنید؟ اگه به موضوع خاصی علاقه دارید، دوست‌ها و آدم‌های نزدیکتون رو هر هفته دور هم جمع کنید و در موردش حرف بزنید. در مورد مکانش هم خیلی از کافه‌ها از برنامه‌های این چنینی استقبال می‌کنن و حتی می‌تونن تو شبکه‌های اجتماعیشون اعلامش کنن.

یا اگه به هر فعالیت دیگه‌ای، مثلن سینما رفتن یا ورزش کردن، علاقه دارید یه برنامه‌ی مرتب بذارید و آدم‌ها رو جمع کنید و انجامشون بدید. با این همه امکانات دنیای مجازی باور کنید دور هم جمع شدن خیلی راحت‌تر از اون چیزیه که فکرش رو می‌کنید. فقط کافیه یه گروه تلگرامی بزنید و ازدوستاتون بخواید دوستاشون رو به برنامه‌هایی که می‌ذارید دعوت کنن. از این همه شبکه‌ی اجتماعی یه استفاده‌ی مفید بکنید.

البته لازمه‌ی همه‌ این پیشنهادایی که بهتون دادم اینه که گاردتون رو نسبت به آدم‌های جدید بذارید کنار و تصمیم بگیرید یکم درون‌گرای درونتون رو غلغلک بدید. خیلی وقت‌ها آدم‌ها تو کلاس‌ها و دورهمی‌های مختلف شرکت می‌کنن اما هیچ تلاشی برای ارتباط برقرار کردن با بقیه نمی‌کنن و همون طوری هم برمی‌گردن خونه.

در نهایت می‌خوام بهتون بگم که نه دوست و نه همسفر قرار نیست از آسمون بر شما نازل بشه و اگه واقعن فکر می‌کنید دوستاتون پایه‌ی شما نیستن و یا کلن دوست دارید یه تغییری تو زندگیتون بدید تنبلی رو کنار بذارید و برای این کار برنامه بریزید و وقت بذارید.

 

0

37 کامنت

  • راستش امکان این که ایونتی با تعداد بالا بذاریم برامون نیست اما هرازگاهی یه دورهمی داریم تو سبک‌تر که می‌تونید اونجا با آدما آشنا بشید:)

 1. سلام آرش هستم….۶ ساله طبیعت گردی میکنم…..خوشحالم که از سایتتون بازدید کردم…به امید دیدار دوستان جدید….سفرهای جدید…تجربه ها و چالش های جدید….بدورد

 2. سایتتون عالیه، یکی از بزرگترین انگیزه های سفر کردنه. من شخصا بهش افتخار میکنم که همچین آدمایی ساختنش..
  یه سوال.. چن وقت پیش من از این سایت آدرس سایت یکی از دوستانتون رو پیدا کرده بودم. گمون کنم یه پسری بود با موی فر (مطمئن نیستم) که سفر داخلی زیاد میکردن و یه بارم رفته بودن تبریز و یه ویدیو داشتن از یه مجتمعی که دیگه مسکونی نبود… خیلی ممنون میشم دوباره آدرس اون سایتو بهم بگین.

 3. یعنی همه خانمها رفتن سفر، یا هیچکسی نمیخواد بره سفر، تو رو خدا منهم با خودتون ببرید ،قول میدم همسفر خوبی هستم ،کلی هم میخندومتون ،خانمهای که دلتون میخواست همسفر پیدا کنید ،خوب من همسفر ،بیشتر ایران رو گشتم ،ولی دلم میخواد یکی دوتا همسفر داشته باشم برای خارج از ایران، آخه زبانم خوب نیست ، البته سنم هم کم نیست ، یه خانم معلمی یه روز گفته بود دنبال همسفر میگرده ،تقریبا هم سن و سال هستیم ، تو رو خدا میایین بریم بگردیم .پری جون مریم جون ،سارا جون ،سلام

 4. سلام.یک یا چند همسفر ممنون میشم از منم دعوت کنید برای یه مسافرت هیچ هایک چه داخل ایران چه بیرون… میخوام یه جورایی یاد بگیرم ممنون
  ۰۹۱۴۴۱۵۵۱۷۵

 5. سلام توی این دورهمی شما افراد بالای پنجاه سال هم جا دارند .میتونند جوونی کنن .من همیشه عاشق سفر بودم..اگر هم تیپ های من کسی و آشنا داشتید و می شناختیش لطف کنید اینجا معرفی کنید.مممممممممنننننوووون

 6. سلام دوستان.
  فرهاد هستم ازهمدان دنبال دوستی مودب.پاک وپرانرژی برای سفر به گرجستان بصورت هیچ هایکی هستم…زبانمم اوکیه.دوستم اونجا فوتبالیسته بورجومی سیتی ایشونم کمکمون میکنن اونجا..کسی اگر بود خوشحال میشم همسفر شم باهاشون..ایدی تلگرام@farhang1206
  شادباشید

 7. در حال برنامه ریزی مسافرت با موتور از مرز رازی تا قونیه و شاید تا ازمیر و فعلا همراهی اعلام آمادگی نکرده و احتمالا باید تنهایی بروم

 8. سلام بچه ها
  من تصمیم دارم سفر كردنو شروع كنم. یه مقدار ایران رو گشتم و الانم تو فكرشم یه سفر خارجی بك پكری برم. دنبال یك یا دو همسفر خانم میگردم. اگر كسی دوست داشت همسفر بشه به من ایمیل بزنه:
  mina.moazeni1991@gmail.com

 9. عازم مسافرت به وان با موتورسیکلت زونتس ۲۵۰ سی سی کاپوتاژ شده و دارای بیمه پانزده روزه ترکیه هستم اگر همسفری دارای موتور یا حتی وسیله نقلیه کاپوتاژ شده باشد خوشحال میشوم همسفر شویم
  حداکثر تا ده روز دیگر و ترجیحا پنجشنبه و چمعه هفته آینده
  رفت و برگشت یک یا دو روز
  ضمنا همراه خوبی هم اگر باشد که پاس آماده داشته باشد و مایل باشد ترک موتور بنشیند فقط کافی است چادر و کیسه خواب و لوازم شخصی بیاورد، هم قبول است
  هزینه برآورد شده با موتور برای رفت و برگشت حدود شصت هزارتومان است
  اطلاعات بیشتر در تلگرام
  https://t.me/joinchat/E64tag1HPKJC2ZXozdtq3g

ارسال کامنت