تجربیات یک سال کوله‌گردی در استرالیا

5
سمینار مریم حسن زاده

صادقانه‌اش هرچقدر با خودم کلنجار رفتم و فرصت کوتاه سه‌هفته‌ایم توی ایران رو بالا پایین کردم، دلم نیومد که تا اینجا بیام و نبینمتون و چیزهایی که توی این یکی دوسال یاد گرفتم رو بهتون نگم! ‌اونم بخصوص شماهایی که یکسال تمام کنارم بودید و همیشه یک دنیا مهر و انگیزه بهم می‌دادید.

و اینطوری بود که با وجود سرشلوغی‌های روزهای اخر، بالاخره تونستم این سمینار رو هماهنگ کنم و کارهای مربوط بهش رو قبل اومدنم انجام بدم.‌‌‌

‌سه‌شنبه‌ی هفته‌ی بعد( دوم شهریور ۱۳۹۵)  توی سالن اجتماعات سرای اهل کتاب و از طرف انجمن صنفی راهنمایان گردشگری تهران یه سمینار خودمونی دارم. یه سمینار ازاد و رایگان برای تمام کسانی که می‌خوان بدونند این یکسال چطور گذشت و چطور و ازکجا شروع شد. سعی میکنم توی این دوساعت به مختصر و مفیدترین حالت ممکن تمام راهکارهای اصلی‌ای که برای سفر کم هزینه و کلا سفر کوله به پشتی استفاده کردم رو بهتون معرفی کنم. روشهایی که امتحانش رو پس داده و صرفا یک تئوری نیست.
جلسه شامل دو بخش ارایه و پرسش و پاسخه. قول میدم به تمام سوالهایی که هنوز بعد ارایه‌ی من بدون جواب مونده جواب بدم و خلاصه بعد از جلسه تا زمانی که جواب همه‌ی سوال‌هاتون رو بگیرید، کنارتون بمونم.‌‌‌
‌توی یکسالی که تمامش به سفر گذشت، هستی و ادمها با دست و دلبازی و عشقشون من رو غافلگیر کردند. این روزها احساس می‌کنم آموخته‌های این سفر با ارزش‌ترین دارایی و سرمایه ی زندگی منه. شاید هیچ‌وقت فرصت تشکر از همه‌ی ادم‌هایی که برای عملی کردن رویای زندگیم بهم کمک کردند پیدا نکنم ولی حداقل با دراختیار بقیه گذاشتن این تجربه‌ها، می‌تونم قدردانی‌ام رو از هستی نشون بدم و بخشی از این زنجیره باشم.:) قدم همه‌تون به روی چشم:)‌‌

‌پی‌نوشت یک: ممنون میشم خبر این سمینار رو به تمام دوستانی که نیاز به شنیدن این تجربه‌ها دارند برسونید:)‌‌‌‌
پی‌نوشت دو: نیازی به ثبت نام برای شرکت تو این سمینار نیست.

4

اشتراک‌گذاری
پست قبلیسرآغاز اولین سفر، قسمت دوم: پریدن!
پست بعدیسفر با کوله پشتی تو اروپا چقدر هزینه داره؟ | قسمت اول
سبک‌تر
سبک‌تر قصه‌ی سفر زنان مسافره. قصه‌ی کوله‌گردهایی که زندگی از پیش ‌تعریف شده و محدودیت‌های همیشگی رو به چالش کشیده‌اند تا زندگی جدیدی با قلم و ردپای خودشون خلق کنند. آدم‌های معمولی‌ای که از دل بی‌تجربگی‌ها، تجربه‌های جدید ساخته‌اند و راهی دنیای جاده‌ها شده‌اند. همون‌هایی که به دنبال ایجاد تغییر هستند و باور دارند کشف دنیای درون به‌اندازه‌ی دنیای بیرون جذابه.

5 کامنت

 1. مهربان بانو مریم سلام
  ممنون از وقتی که میذاری عزیزم
  قرار بود اطلاعات رو بذاری تو سایت خانمی
  منتطریممممم بی صبرانه 🙂
  شاد باشی همیشه و از ته دل بخندی

 2. سلام. خوشحالم با سایت شما آشنا شدم. منم زیاد سفر می کنم ولی نه بک پکری. یه نکته ای رو زیاد تو این وبسایت دیدم که همش گفته شده بود “بدون پول سفر کنیم” اون هم به کشوری مثل استرالیا! برای من جای سواله که پس چطور ویزا گرفتید؟ من شخصا چند سال پیش قبل از اینکه ساکن استرالیا بشم، برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کرده بودم و سریع هم ریجکت شدم. می دونم که خیلی این کشور روی توریستهای یک سری از کشورها (از جمله ایران) حساس هست و سخت گیری خاصی تو دادن ویزا دارند. مثلا در مورد کیس من بهم تو ایمیل توضیح داده بودند که چون ۱٫ حساب بانکیم خیلی پر نیست، ۲٫ مجرد هستم، ۳٫ نامه ی مرخصی از کارفرما (مبنی بر بازگشت به ایران بخاطر کار) ندارم و ۴٫ اینکه ایران جزو کشورهای High Risk هست، درخواستم رد شده. بخاطر اینکه احتمال می دادند که بعد از سفر به استرالیا به ایران برنگردم. حالا بماند که من کسی رو اونجا داشتم و از طرف اونها دعوت نامه ای داشتم که حتی گفته بودند می تونم پیش اونها اقامت داشته باشم و اگر مشکلی پیش بیاد ساپورتم می کنند ولی حتی این موضوع تاثیری تو روند ویزا نداشت. کنجکاوم حرفهای شما رو در این رابطه بشنوم و اینکه چطور نداشتن پول رو برای سفر به همچین جاهایی توجیه می کنید بخصوص اینکه جایی گفته بودید از کارتون هم استعفا داده بودید.
  سپاس

  • سلام نارنج. خوبی؟ ببین ویدیوها رو ببینی متوجه میشی من هیچ‌جا در مورد ویزا صحبت نکردم. چطور بدون پول سفر کنیم مربوط به مدیریت مالی کل سفره و ربطی به ویزا نداره. بعد هم من هیچ‌جایی استرالیا رو برا همچین سفری پیشنهاد ندادم. نظر من همیشه اینه سفر رو از جایی شروع کنید که درگیر پروسه ویزا نشید و راحت باشید. درمورد ویزای خودم هم تو یکی از این ویدیوها گفتم. عالی باشی:)

Comments are closed.