پری

Processed with VSCO with c1 preset

شاید شما هم آدمای این مدلی رو اطرافتون دیده باشید یا حتی خودتون یکی از اونا باشید. اونایی که دوست دارن ته همه چیز رو درآرن. آخر همه‌ی جاده‌های توی راه رو ببینن. هرچیز جدیدی رو تجربه کنن. همونایی که یه جا بند نمی‌شن.

کل قصه‌ی من هم همینه. یه روز به این نتیجه رسیدم که از زندگی بی‌هیجان و تکراریم خسته شدم و اصلاً این زندگی‌ای نیست که می‌خوام. یه دانشجوی پزشکی که هرروز خیلی بی‌انگیزه می‌ره بیمارستان وقت می‌گذرونه تا ظهر، آخر ترم شب امتحانی امتحاناشو پاس می‌کنه، هفته‌ای یکی دوبار با دوستاش می‌ره کافه و اگه خانواده‌ش اجازه بدن سالی دو بارم با کلی چونه و خواهش می‌تونه بره سفر. چند سال تو جو دانشکده‌ی پزشکی بودن انرژیم‌ رو گرفته بود. همه‌ی انگیزه‌م برای فعالیت‌های اجتماعی، سفر رفتن یا دیدن آدم‌های جدید تو اون شیش سال از بین رفته بود و با تصویر ایده‌آلی که از خودم تو ذهنم داشتم زمین تا آسمون فاصله داشتم. باید یه تغییری ایجاد می‌کردم. در مسیر این تغییرات، خیلی اتفاقی با کوچ‌سرفینگ آشنا شدم و معاشرت کردن با آدمای سفربروی ایرانی و خارجی دیدم رو به خیلی چیزا عوض کرد. فهمیدم یه جور دیگه هم میشه زندگی کرد اگه بخوام. منم «خواستم»، اولین قدم رو برداشتم و با دوستام یه سفر رفتم جنوب، یه سفر به ظاهر معمولی که خیلی چیزا رو در من عوض کرد. از اون به بعد هی بیشتر و بیشتر سفر رفتم و همین سفرا کم‌کم چارچوبای ذهنیم رو تکون داد و راه کلی تغییرات جدید رو باز کرد که تهش می‌رسه به این پری که الان داره می‌نویسه.

من فکر می‌کنم هر آدمی برای یه کاری اومده تو این دنیا. هر کسی یه مأموریتی داره که فقط خودش می‌تونه انجامش بده و تو اون کار بهترینه. مثلاً من مطمئنم کلی آدم دیگه هستن که می‌تونن از من پزشک بهتری باشن. با این حال یه کاری تو دنیا یا حداقل همین اطراف هست که کمتر کسی مثل من بلده انجامش بده. یه جایی تو مسیر تغییرات این چند ماه به خودم اومدم و دیدم من همیشه دنبال این بودم که تو زندگی اطرافیانم تغییرات هرچند کوچیک ایجاد کنم و از هرچیزی که خوندم، فهمیدم و برای خودم خوب بوده برای کمک کردن به بقیه استفاده کنم. فهمیدم که بهتر کردن زندگی بقیه برام واقعاً دغدغه‌س و خب… حالا که انقدر براش انگیزه دارم، چرا جدی‌تر دنبالش نرم؟! از اونجایی که این روزا سفر کردن مهم‌ترین بخش زندگی من رو تشکیل می‌ده تصمیم گرفتم ایجاد تغییر رو از همین‌جا شروع کنم.

می‌دونم که آدما و مخصوصاً زن‌ها تو ایران به دلایل مختلف خیلی کم سفر خوووب میرن. وقتی می‌گم سفر منظورم از اون سفر‌اس که آدم بعدش که برمی‌گرده یه آدم دیگه شده. از اونا که پر از تجربه‌های جدیده. خیلیا فکر می‌کنن پول کافی برای سفر کردن ندارن یا راه و چاه ارزون سفر کردن رو بلد نیستن. یه سریام به خاطر مخالفت خونواده‌ یا نداشتن دوست پایه بی‌خیال سفر رفتن شدن. منم از اون روزی که سفر رو شروع کردم با این مشکلات درگیر بودم و هستم. برای همینم دوست دارم تجربه‌هایی که با این مسائل داشتم رو بنویسم تا به هم کمک کنیم راحت‌تر و بیشتر سفر بریم. این وب‌سایت درواقع اولین قدمه برای رسیدن به هدفی که در مورد ایجاد تغییر تو ذهنمه.

نوشته‌های من تو سبک‌تر به سفر و اطلاعات سفر محدود نمی‌شه. شاید چون تغییری که حرفش رو زدم به سفر محدود نمیشه. به نظر من برای سفر کردن یا دنبال کردن هر آرزوی دیگه‌ای باید اول یه تغییراتی تو خودمون ایجاد کنیم. در مسیر این تغییر بزرگ که من ابتدای راهش هستم سفر می‌کنم، می‌خونم، می‌بینم و می‌نویسم. اگه شما هم اینجا هستید و نوشته‌های من رو دنبال می‌کنید احتمالاً هم‌مسیر هستیم.

 

2016-12-18-10-01-05-1

چطور برای سفر پول پس‌انداز کنیم؟

اولین بهونه‌ی آدم‌ها برای سفر نرفتن نداشتن پوله. این مسأله محدود به ایران هم نمیشه و همه جای دنیا همینه. راه‌های مختلفی برای ارزون سفر کردن وجود داره اما بهرحال...

Top