چایخونه

اینجا یه چایخونه بین راهیه، وسط ناکجاآباد زندگی. جایی که آدم‌ها از مسیرها و راه‌های جورواجور راهشون بهش می‌افته، می‌شینین یه فنجون چای باهم می‌خورن و بعدش میرن پی زندگیشون. چیزی هم که این وسط به خاطر می‌مونه طعم اون چای و عطر اون حرف‌هاست و باور این‌که میشه جور دیگه‌ای هم زندگی کرد.

از رنج تا گنج با باستان‌شناس قصه| قسمت دوم!

هفت هشت سال قبل که نه خبری از های و هوی اینستاگرام بود و نه جو امروزی سفر، شادی گنجی جزو اولین زن‌های شجاع ایرانی‌ بود که به تنهایی کوله‌اش رو برداشته و به جاده زده بود تا دنیای درون و بیرونش رو کشف کنه. سفرهایی که تا همین امروز به سبک و سیاق خودش ادامه پیدا کرده و به خیلی از جاهای دنیا ختم شده. توی قسمت اول چایخونه، شادی برامون از دنیا و شغلش گفت. توی این قسمت شادی برامون از خطر و امنیت میگه و آدم‌ها و اتفاق‌های خاص توی سفرش.

از رنج تا گنج با باستان‌شناس قصه| قسمت اول!

هفت هشت سال قبل که نه خبری از های و هوی اینستاگرام بود و نه جو امروزی سفر، شادی گنجی جزو اولین زن‌های شجاع ایرانی‌ بود که به تنهایی کوله‌اش رو برداشته و به جاده زده بود تا دنیای درون و بیرونش رو کشف کنه. سفرهایی که تا همین امروز به سبک و سیاق خودش ادامه پیدا کرده و به خیلی از جاهای دنیا ختم شده. توی این قسمت چایخونه شادی برامون از دنیاش می‌گه و شغل و امنیت و جسارتش. دنیایی که بدون شک با سفر کردن حسابی پخته‌تر و جا افتاده‌تر شده.

رکاب‌زنان تا هزاران مایل به ناکجاآباد| قسمت دوم

سفر به دور دنیا با یک دوچرخه‌ی معمولی برای خیلی‌ها یک آرزوی بزرگ و دست‌نیافتنیه، چه برسه به این‌که این مسافر جهانگرد، یک زن جوون کاملا معمولی ایرانی باشه. توی این قسمت چایخونه نوشین برامون از تجربیات کاربردی سه سال سفرش با دوچرخه به دور دنیا میگه و این‌که چطور میشه همچین سفری رو شروع کرد.

رکاب‌زنان تا هزاران مایل به ناکجاآباد| قسمت اول

سفر به دور دنیا با یک دوچرخه‌ی معمولی برای خیلی‌ها یک آرزوی بزرگ و دست‌نیافتنیه، چه برسه به این‌که این سایکل توریست قصه‌‌ی ما، یک زن جوون کاملا معمولی ایرانی باشه. توی این قسمت چایخونه نوشین برامون از سه سال سفر با دوچرخه به دور دنیا میگه؛ از این‌که چی شد این سفر رو انتخاب کرد، چطور با ترس‌هاش کنار اومد و با چقدر پول این سفر رو شروع کرد.

خانه‌ای مینیمال بر روی چهار چرخ؛ قسمت دوم

زندگی توی یک ون و دائم‌السفر بودن موضوعیه که برای خیلی‌ها عجیب و دور از ذهنه. ولی این سبک زندگی، روشیه که آسو زن جوون ایرانی و همسر سوییسیش، برای زندگی انتخاب کردن. آسو و آشی عکاس و فیلمسازی هستن که چند سالی میشه توی ون قدیمی سی و یک ساله‌شون در حال سفر و زندگی هستن. توی قسمت اول چایخونه، آسو از زندگی گذشته و حالش برامون گفت و توی این قسمت، از نکات زندگی توی ون، امنیت و خیلی موضوعات مفید دیگه حرف می‌زنه. با ما و آسو همراه باشین.

پیشنهاد سبک‌تر

سرآغاز اولین سفر، قسمت دوم: پریدن!

بعد از چند ساعت توقف توی فرودگاه شارجه و چندین ساعت خواب‌و‌بیداری، هواپیما بالاخره روی زمین نشست و حال من بودم و دنیایی که...