زبان انگلیسی برای مهاجرت | چطوری زبانمون رو تقویت کنیم؟

37

برای همه‌ی آدم‌هایی که به دلایل مختلف مثل کار و تحصیل و تجربه‌ قصد مهاجرت و زندگی توی یک کشور دیگه رو دارن، سوال‌ها و ترس‌های خیلی زیادی وجود داره. یکی از مهم‌ترین این ترس‌ها دونستن زبانه و این‌که برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت باید چی‌کار کنیم.

با توجه به اهمیت خیلی زیاد این موضوع، توی این مقاله می‌خوام از روش‌های کاربردی‌ای که برای بهتر کردن زبان انگلیسی برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی‌زبان وجود داره صحبت کنم. توی مقاله‌های بعدی هم در مورد بقیه چالش‌های مهاجرت و راهکارهاش براتون می‌گم.

اصلا چرا اینقدر تاکید رو یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت ؟ واقعا مهمه؟

واقعیتش هدفم از نوشتن این نکته ایجاد ترس و استرس نیست، ولی اگه قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی‌زبون رو دارین، بدونین که هر چقدر هم که انگلیسی بلد باشین بازهم کافی کافی نیست. بذارین براتون بهتر توضیح بدم!

وقتی که به یک کشور دیگه مهاجرت می‌کنین، برای این‌که دچار احساس تنهایی نشین، فرهنگ جای جدید رو بشناسین و بتونین شبکه‌های کاری و اجتماعی خوبی برای خودتون ایجاد کنید، باید وارد جامعه و جمع‌های خارجی بشین. این وسط کشورهایی مثل استرالیا و نیوزیلند -و احتمالا کانادا-  به عنوان کشورهای مهاجرپذیر شناخته شدن و این یعنی این‌که اکثریت آدم‌ها پذیرای فرهنگ‌ها و ملیت‌های جدید هستن و مشکلی توی این زمینه وجود نداره. پس تنها چیزی که ممکنه مانع از ورود شما توی این جمع‌ها بشه، نه فرهنگ و نه ملیتتون و بلکه فقط و فقط زبانتونه. علت این موضوع هم طبیعتا خیلی واضحه! اگه نتونین با بقیه ادم‌ها حرف بزنین، چطور می‌تونین وارد جمع‌هاشون بشین؟ چطور می‌تونین خودتون و توانایی‌هاتون رو به بهترین شکل توی کار ارائه کنید و چطور می‌تونین از بودن تو یک کشور جدید لذت ببرین؟

دونستن زبان انگلیسی و سطح زبان شماست که راه شما رو به سمت تجربه‌ها جذاب باز می‌کنه.

نکته‌ی دیگه این‌که خیلی‌ها فکر می‌کنن تنها و به صرف بودن توی محیط یک کشور انگلیسی‌زبان، می‌تونن زبان انگلیسی رو به خوبی یاد بگیرن. ولی این موضوع به هیچ‌وجه عمومیت نداره و متاسفانه حقیقت اینه که هرچی سطح زبانتون پایین‌تر باشه، کم‌کم اعتماد به نفستون رو از بودن توی جمع‌های خارجی از دست می‌دین و بیشتر و بیشتر منزوی می‌شین. پس اصلا فرصتی برای معاشرت با بقیه و یادگیری زبان پیدا نمی‌کنید.در کل این تئوری اینطوری جواب میده که هرچی سطح زبان شما بهتر باشه، امکان پیشرفتتون توی محیط هم بیشتره.

 

پس با همه‌ی این حرف‌ها و با دونستن همه روش‌هایی که تا الان شنیدیم، برای پیشرفت زبان انگیسی برای مهاجرت چیکار کنیم؟ 

۱٫نزدیک‌ترین کلاس زبان دم خونه یا محل کارتون رو پیدا کنید!

درسته این‌که آدم خودش زبان یاد بگیره خیلی فانتزی‌تره، ولی من همچنان عقیده داره برای ادمی که وقت نداره و یا برنامه‌ریزی براش سخته (که شامل اکثر ماها میشه)، کلاس زبان بی‌اندازه مفید و کمک کننده است!

پس اون حس وسواس برای انتخاب بهترین موسسه رو کنار بذارین و نزدیک‌ترین کلاس زبان به خونه یا محل کارتون رو انتخاب کنید که مشکل ترافیک و دوری هم نداشته باشین. یادتون نره که یک موضوع خیلی مهم توی یادگیری زبان تکرار و تکرار و تکراره و سه روز در هفته کلاس رفتن این امکان رو چه بخواید چه نخواید به شما میده! پس معطل چی هستین؟ اگه از همین امروز هم شروع کنید شش ماه و یک سال بعد کلی چیز بلدین.

۲٫ توی ماشین و گوشی، رادیو و پادکست انگلیسی گوش بدین.

نکته‌ی دوم این‌که اگه زبانتون تا حدی خوبه و قصد مهاجرت به کشوری مثل استرالیا و نیوزیلند که لهجه‌‌شون متفاوته رو دارین، سعی کنید که تا میشه به برنامه‌های رادیو و پادکست‌های محلی گوش بدین تا به لهجه‌‌شون عادت کنید! این روش یکی از بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به حساب میاد.

۳٫ تا می‌تونید سریال جذاب ساده ببنید!

دیدن فیلم و سریال‌های ساده‌ای که برای فهمیدن موضوع مجبور نیستین چهار چشمی به زیرنویس فارسی زل بزنین هم واقعا روش جذاب و خوبی برای تمرین و تمرین بیشتره. برای این روش سریال‌های ساده و کوتاه مثل فرندز (Friends) و یا مشابهاتش به شدت توصیه میشه! حالا چرا اینقدر این روش مفیده؟ چون توی سریال‌ها شما با موضوعات ساده و روزمره سر و کار دارین و یکجورهایی هم نحوه‌ی بیان ادم‌ها رو یاد می‌گیرین و هم فرهنگ رایج رو و این موضوع بی‌اندازه برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت مفیده.

اره من از اون طرفدارهای این سریالم که هیچ‌وقت از دیدنش سیر نمی‌شم و به نظرم یکی از بهترین‌ها سریال‌ها برای اموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت همینه !

راه‌های زیادی برای تقویت زبان از طریق سریال وجود داره که خیلی‌هاش رو بلدین. ولی روشی که من استفاده می‌کردم و واقعا توصیه می‌کنم این بود:

یک دفترچه کوچیک داشته باشین و توی هر سریال، ده تا جمله‌ای که معنیش رو فهمیدین ولی هیچ‌وقت این مدلی ازش استفاده نمی‌کنید رو برای خودتون بنویسید. نیازی نیست که لزوما سراغ کلمه‌های جدید برید و سرگیجه بگیرید! به جاش سعی کنید بیان قشنگ‌تر همون چیزی رو که بلدید رو یاد بگیرید و بعد سعی کنید توی مکالمه‌های بعدی از اون جمله‌ها استفاده کنید. این تکنیک یکی از بهترین و کاربردی ترین روش‌های ارتقا زبان از حد متوسط به پیشرفته است.

۴٫روی نحوه‌ی درخواست کردن‌ها تمرکز کنید.

یکی از بزرگ‌ترین ایرادهای زبانی‌ای که من به زبان انگلیسی خیلی‌ها وارد می‌بینم اینه که با وجود سطح زبان خوب،  بلد نیستن که با چه ادبیاتی درخواست و تقاضا کنن. این موضوع باعث یک تجربه‌ی مشترک بین خیلی‌ از ماها میشه که بعد مدتی ممکنه به شوخی یا کنایه بشنویم که «تو چقدر دستوری برخورد می‌کنی! تو مثل افسرها حرف می‌زنی! تو چرا اینقدر طلبکاری؟ تو چرا اینقدر جدی درخواست میدی؟». بعد اون موقع است که دقت می‌کنیم که مشکل کار توی تفاوت نحوه‌ی درخواست دادن ما با یک فرد انگلیسی زبان مثل استرالیایی یا نیوزیلندیه. موضوع اصلی اینه که برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت ، نمره‌ی آیلتس و تافل ما اونقدر تاثیرگذار نیست و آشنا بودن با فرهنگ زبانی اون کشور مهم‌تره. مثلا فرهنگ درخواست توی استرالیا و نیوزیلند بی‌اندازه نرم و مودب و غیر مستقیمه و اگه این وسط یاد نگیریم که چطور در مورد نیازمون حرف بزنیم یا کاری رو نقد کنیم، ممکنه خیلی گستاخ و پرمدعا به نظر بیایم!

زبان هر کشور، یک ترکیبی از لغات و فرهنگه. دونستن ریزه‌کاری‌های فرهنگی گاهی هزار برابر مهم‌تر از دونستن صدتا کلمه‌ی پیچیده است!

پس خیلی جاها مهم نیست که دایره لغات ما چقدر وسیع باشه، اون تاثیر اولیه و روی خندان و ادبیات و حسی که به طرف مقابل از نحوه‌ی درخواستمون منتقل می‌کنیم مهم‌ترین چیزه.

۵٫از میت‌آپ های زبان استفاده کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای پیشرفت زبان انگلیسی پس از مهاجرت، استفاده از کلاس‌ها و ایونت‌های محلیه که معمولا هم رایگانه. حالا از کجا این جلسات رو پیدا کنیم؟ یکی از بهترین روش‌ها استفاده از سایت میت‌آپ هست. در مورد این سایت و برنامه‌هاش هم توی این مقاله مفصل توضیح دادم. با شرکت توی این کلاس‌ها فرصت انگلیسی صحبت کردن با کلی ادم دیگه رو پیدا می‌کنید و می‌تونید زبانتون رو تقویت کنید.

۶٫از اپلیکیشن‌های زبان استفاده کنید.

اون موقع که من خودم مشغول یاد گرفتن زبان انگلیسی بودم، کلا موبایل وجود نداشت و بعدتر هم خیلی اپ‌های آموزشی رایج نبود. ولی الان اپ‌های خیلی خوبی تو این زمینه وجود داره. یکی از این اپ‌ها که در حال حاضر من برای اموزش زبان اسپانیایی ازش استفاده می‌کنم Duolingo نام داره که خیلی خیلی خوب و مفیده! پس چی بهتر از اینکه به جای اینکه وقت خودمون رو توی تاکسی و اتوبوس و ترافیک با اینستاگرام و تلگرام و حرص خوردن تلف کنیم، ده دقیقه از این اپ استفاده کنیم و زبانمون رو تقویت کنیم. موثره؟ صد در صد!

توی این مقاله سعی کردم یک سری نکات کاربردی برای تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت که شاید خیلی بهش پرداخته نمی‌شه رو براتون بگم. شاید هر کدوم از این نکته‌ها خیلی ساده به نظر بیان و قبلا هم شنیده باشیدشون، ولی موضوع اینه یادگیری زبان واقعا همینه و هیچ معجزه‌ای نمی‌تونه بدون تمرین، زبان خارجی آدم رو عالی کنه!

یادتون نره یاد گرفتن انگلیسی یک زور و سختی و بدبختی نیست، بلکه خودش یک جور سفره، سفر به فرهنگ یک عالمه آدم دور و نزدیک و لذت تجربه‌ی فرهنگ و شنیدن حرف‌هاشون. پس از این فرصت و این‌که می‌تونید یک زبون دیگه رو یاد بگیرید استفاده کنید و نهایت لذت رو تو پروسه‌ی یادگیریش ببرید! پس شما هم روش‌های خودتون رو پایین این پست اضافه کنید تا همگی ازش استفاده کنیم.

7

37 کامنت

 1. فداااااااات بشم من انقد گلی من همیشه ازت چیزای جدید یاد میگیرم و به وجودت افتخار میکنمم

 2. مریم جون خیلی نکات خوبی گفتی.مثل همیشه عالی
  عزیزم پادکست استرالیایی معرفی میکنی.یه عالمه پادکسته که نمیدونم کدوم رو بگیرم.چیز خاصی مدنظرته

 3. یکی از خفن ترین سایت هایی که من برای ارتقا زبان پیدا کردم italki هست که خب اپلیکیشن هم داره .
  علاوه بر این که میتونین آنلاین زبانتونو با یه مدرس از هرجای دنیا جلو ببرین . اونم با دو کتگوری معلم و یه عالمه آپشن برای فیلتر کردنشون که محاوره ای باشه یا آکادمیک یا هر چی .
  خوبیش اینکه بلا استثنا تمام مدرس ها ویدئو معرفی دارن . و شما خیلی راحت میتونین معلمی که مناسب هست براتون رو با دیدن این ویدئوها و مرور ریوی یو ها انتخاب کنین . ( از شما چه پنهون یکی از تفریحات من دیدن ویدئوهای معرفی معلم هاست، برای آشنایی با لهجه های مردمِ سراسر دنیا :ی )

  توی این سایت این امکانم دارین که با یه عالمه اعضای این سایت که علاقه مند به یادگیری زبان هستن برای تقویت زبانتون مکالمه و مراوده داشته باشین .

  علاوه بر اون یه قسمت هست که سوالاتونو راجع به لغات و اصطلاحات و ابهاماتی که در موردش براتون هست، میپرسین و بقیه میان راهنماییتون میکنن . ( از بامزه ترین چیزایی که تو این قسمت دیدم یه آقای غیر ایرانی بود که به علت علاقه شدیدش به آهنگ های خانم حمیرا ، برلی ترجمه ی لیریک هاش از فارسی به انگلیسی کمک گرفته بود ::)) )

  و حتی یه قسمت داره که رایتینگاتونو میذارین بقیه میان برای تصحیحش کمکتون میکنن .

  و خیلی آپشن های دیگه که من شاید هنوز کشفش نکردم .
  به نظرم یکی از همه چی تموم ترین سایتاست توی یاد گیری زبان که کمتر ایرانیها کشفش کردن .

  علاوه بر اون کلی اپلیکیشن هست که مدل عملکردیش شبیه جعبه لایتنر خودمون هست که برای یادگیری لغات و غیره خیلی مفیده . مثل Quizlet که شما میتونی فلش کار های خودتو باهاش درست کنی و هر روز بیاد ازت بپرسه و بهت میگه چند درصدشو یاد گرفتی و … ( ورژن های ایرانی هم داره )

  حقیقتش علی رغم اینکه خیلی ها مثل شما میگن ولی من اصلا با سریال فرندز ارتباط برقرار نکردم و نتونست به یادگیری زبانم کمک کنه توی این راه برام انگیزه بشه 🙈 ولی سایت هایی مثل italki و preply و غیره خیلی خیلی زیاد به پیشرفت زبانم کمک کرد . چون هیجان آشنایی با یه آدم و فرهنگ جدید و و از طرف مقابل صحبت در مورد مردم و فرهنگ خودت برای دیگران و تنو ع و آزادی که این سایت ها توی انتخاب افراد برات فراهم میکنن بی نظیره و باعث میشه انگیزه و انرژیت هیچ وقت پایین نیاد . و زبان محاوره ایت فوق العاده پیشرفت کنه .

  در آخرم چون اولین بار هست که توی سبکتر کامنت میذارم . میخام از کلی انرژی مثبت و خلوصی که توی نوشته های شما و پریناز هست تشکر کنم
  موفق باشین
  لا یو آل

  • سلام. ممنون بخاطر اطلاعاتی که دادین.
   من قبلا وارد سایت italki شدم و اکانت هم ساختم اما برای کار کردن با معلم هاش باید یه هزینه ای رو واریز میکردیم که به این خاطر من نتونستم ازش اسفاده کنم، ایا قسمت خاصی داره که رایگان باشه و بگردم دنبالش؟

  • سلام خوبی خانوم …
   من Italki رو نصب کردم
   معلم هم پیدا کردم
   اما واسه پرداخت کردیت ندارم
   چطور باید انجام شه
   و اصن با توجه ب ایران بودن
   ما امکانش هست ؟و آیا
   راهی وجود داره ک نخوام هزینه پرداخت کنم
   ممنون

  • اینجور برنامه هایی که واسه ما در دسترس نیست رو میتونی تو کافه بازار پیدا کنی یا گوگل کن پیدا میشه

 4. سلام مریم زیبا..
  ممنون که وقت میذاری و از تجربه هات میگی..
  هدیه عزیز، از اطلاعات شما هم ممنونم..

 5. سلام مریم عزیز
  من حدود هشت سال پیش با نرم افزار rosetta stone آشنا شدم(حتماً می‌شناسید) و بدون کلاس زبان رفتن پیشرفت خیلی زیادی کردم و به دوستان پیشنهاد می‌کنم که از اپلیکیشن کرک شده(۲۰۰ دلار) اون که رایگان درمیاد استفاده کنن. بایک سرچ ساده نسخه اندروید اون یافت میشه.

  • با سلام؛ممنون از معرفی اپلیکیشن؛لطفا میشه توضیح بدین بدون خرید چطور میشه ازش استفاده کرد؟توی نسخه اولیه فقط بیسیکش رایگانه

   • سلام بر شما، خوشبختانه در ایران در عوض این که به سختی بهمون ویزا میدن میتونیم از همه محصولات غربی ها رایگان استفاده کنیم. نسخه کرک شده اون رو میتونید از سایت farsroid.com دانلود کنید. البته اول اون نسخه که الان نصب کردید رو حذف کنید. موفق باشید

  • سلام من به پيشنهاد شما اين نرم افزارو روي گوشيم كه ايفون هست نصب كردم ولي به حز درس اول ما بقي درس ها پولي هست كه هركار هم ميكنم امكان خريدش نيست
   راهكاري پيشنهاد ندارين؟؟؟؟

   • سلام به شما
    راستش یک روش هست اون هم جیل بریک (کرک سیستم عامل آی او اس) بودن گوشی آیفونه که توصیه نمی‌شه.
    اگر گوشی‌دوم اندرویدی دارید و یا اگر مایل باشید از نسخه کامپیوترش (امکان تمرین رایتینگ هم داره) استفاده کنید. (نسخه کامپیوترش هم کرک شده‌ش از سایت «پی سی دانلود» میشه دانلود کرد)
    موفق باشید

 6. سلام و ممنون از پست خوبتون و پیشنهادهایی که دادین و البته کامنت مفید هدیه خانم.. من حدود یک سالی میشه که برای تقویت لغات از نرم افزار بسیار عالی Anki استفاده میکنم که برای پلتفرم های ویندوز لینوکس و البته اندروید نسخه مخصوص داره و همچنین امکان سینک بین همه اونها هست و اما کاربردش: بطور خیلی خلاصه انکی یک سیستم یادآوری حافظه هست که اساس کارش کاملا علمی است و مبنای اون بر پایه تکرار در پریودهای مختلف آیتم هایی هست که قصد دارید بصورت مادام العمر بخاطر بسپرید. این نرم افزار کاملا اوپن سورس و رایگان هست که میتونید از سایت مربوطه دریافتش کنید و موضوعاتی که می خواهید رو داخل اون جلو ببرید که بنام deck داخل نرم افزار معروف هست و البته یکی از کاربردهای مهم اون میتونه گسترش دامنه لغات باشه. ضمن اینکه هر موضوع دیگه ای هم که بنظرتون نیاز دارید تو خاطرتون ماندگار بشه بر پایه انکی پیاده سازیش کنید. من خودم چند تا دک تو موضوعات زبان ،کتابهای خوانده شده و دکهای تخصصی تو رشته خودم دارم که واقعا مفید بودن و من واقعا ازشون راضیم.این روش رو من پارسال از کتابی که عنوانش الان دقیقا خاطرم نیست یاذ گرفتم و حدود یکی دو هفته ای وقت گذاشتم و طریقه کار باهاش رو یاد گرفتم.جدا توصیه میکنم امتحانش کنید. موضوع بعدی که بنظرم میتونه کمک خیلی زیادی تو موضوع یادگیری زبان بکنه ریدینگ هست و البته ریدینگهای هدف دار. کتابهای واقعا خوب و عالی هستن که میشه باهاشون شروع کرد و کم کم پیش رفت. تا به امروز شاید بیشتر از کتابهایی که به فارسی خوندم کتاب به زبان انگلیسی خوندم و البته مدعی نیستم که تمام و کمال کتاب رو فهمیدم اما سوای خود کتاب که از نظر محتوا خیلی غنی هستن و متاسفانه هیچکدوم توسط مترجمین محترم ترجمه نشدن بحث یادگیری زبان از طریق خوندن متون اصل هستش که به جد واقعا مفید و کاربدی هست. بجر خوندن کتابها به زبان اصلی مقالات و نوشته های موجود در سایتها و بلاگهای انگلیسی هست که میشه ازشون استفاده کرد. ببخشید طولانی شد و اگر غلط املایی وجود داشت پیشاپیش عذرخواهی میکنم (با گوشی تایپ کردم)

 7. سلام و ممنون از راهنمایی هایی که میکنی
  مشکل این اپی که معرفی کردین اینه که وقتی میپرسه به چه زبانی صحبت میکنید، زبان فارسی در لیستش وجود نداره

 8. مرسی مریم جون. خیلی پست مفیدی بود.
  من از duolingo برای یادگیری آلمانی استفاده کردم و خوب بود . از anki برای لغات تافل. سایتmemriseهم منبع خیلی خوبی برای یادگرفتن زبان های مختلف هست و به من خیلی کمک کرده. در مورد کلاس زبان موافقم باهات چون اکثر آموزشگاه ها خوب هستن منتها با نظر من بازم باید دقت کرد چون اگر مثلا توی کلاس زبان تلفظ غلط آموزش داده بشه واقعا درست کردنش سخته، من متاسفانه این مشکل رو داشتم چون زبان رو از مدرسه یادگرفته بودم و به شدت تلفظایی که معلم ها یاد داده بودن غلط بود ! سریال فرندز فوق العاده س من توصیه میکنم به دوستان فصل اول رو کامل ببیند چون قسمت های اول خیلی جذاب نیست و معیار خوبی برای قضاوت کل سریال نیست. اگر هم سریال جدی دوست دارید house of cards واقعا سریال خوبیه. اگر هم انیمیشن طنز دوست دارید rick and morty را پیشنهاد میکنم. Ted talk ها هم منبع خیلی خوبی برای تقویت listening هست بخصوص برای دوستانی که تافل دارند؛)

 9. با سلام و تشكر فراوان از شما و دوستان گراميتان،در مورد اين پست لازم دونستم كه نكاتي رو ذكر كنم (البته بنده در حدي نيستم بخوام اظهار نظر كنم و لي دوست داشتم تجربياتمو در اختيارتون بزارم)
  در پي صحبت هاي خانوم رها عزيز بايد ذكر كنم كه برنامه doulingo برترين برنامه در زمينه يادگيري زبان هاي خارجيست ولي تنها مشكلي كه براي ما فارسي زبان ها دارد ان است كه زبان پايه ندارد (اين بدان معناست كه نميتوانيد خود انگليسي را ياد بگيريد،ولي ميتوانيد ساير زبان ها را بر پايه ي انگليسي ياد بگيريد همونطور كه خانوم رها زبان اسپانيايي را انتخاب كردند)
  تجربه ي شخصي من در زمينه ياد گيري زبان(كه هيچ وقت موفق به ادامه ان نشدم؛)) اين است كه از برنامه هايي همچون Mondly استفاده كنيد،چون بر پايه زبان فارسي نيز كار ميكند.
  البته يكي ديگر از گزينه هاي بسيار مفيد و از نظر من مهمترين گزينه وويس هاي اموزش زبان است كه ميتوانيد انهارا در هر جا گوش كنيد
  توصيه شخصي من اموزش زبان نصرت هست كه مكالمه محوره

  در اخر بايد دوباره تشكر كنم از شما ها كه بدون هيچ چشمداشتي تجربيات با ارزشتونو با ما به اشتراك ميزاريد.😘😘😘😘😘😘😘😘

 10. سلام‌مرسی از اطلاعاتتون. راستش من از وقتی تو سایت کوچ‌ سرفینگ‌‌عضو شدم و به دنبالش مهمون های خارجی قبول میکنم زبانم خیلی پیشرفت کرده و البته از طریق همین سایت عضو یه گروه زبان هم شدم که اونجا دوستای زیادی پیدا کردم اما متاسفانه اسپیکینگم هنوز خیلی قوی نیست. یه سوال داشتم این پادکست که میگید چیه و از کجا باید پیدا کنم پادکست ها(البته مسخرم‌نکنید بابت اینکه نمیدونم🙈)

  • سلامی مجدد,مسلما که خوشحال میشم بتونم به کسی کمکی(هر چند اندک)كرده باشم.
   خب شما توي گوگل جستجو بكنيد (اموزش زبان نصرت) براي شما سايت هاي مختلفي را با همين محتوا پيدا ميكند.
   البته بايد ذكر كنم كه بيشتر اين سايت ها به ازاي ان پول دريافت ميكنند.
   قابل ذكر است كه شركت ارائه دهنده ي ان پس از سالها كيفيت انرا ارتقا دادند ولي همان محتوا،كه باز هم در سايت ها به اسم اموزش زبان نصرت ٢ به فروش ميرسد
   حال انتخاب با شماست :يا اينكه ترجيح ميدهيد از صاحب اثر حمايت كنيد و پولي خرج كنيد يا اينكه از جاهايي كه رايگان اين مطلب را قرار دادند استفاده كنيد.
   نظر شخضي من اينه كه از سايت sarzamindownload استفاده کنید
   چون هر دو نسخه رو در کنار هم داره و هم انکه سرورهای خوبی داره
   باز هم تشکر میکنم از تمام عزیزان

  • پادکست ،برنامه های رادیویی هستش.توی گوگل پلی،اپلیکیشن Podcast Addict رو جستجو کنید.کلی پادکست جالب براتون میاره.من خودم بیشتر پادکستهای All in the mind رو دنبال میکنم.البته پادکستهای فارسی هم داره، مثل پادکستهای ChannelB

  • بنده ذكر كردم كه برنامه ي duolingo از زبان فارسي پشتيباني نميكند ولي برنامه ي memrise از زبان فارسي پشتيباني ميكند ، برنامه ي Mondly هم از زبان فارسي پشتيباني ميكند كه هر دو انها برنامه هاي جالبي هستند.

 11. سلام مریم مریم جان نرم افزار doulingo
  آموزش زبان انگلیسی نداره یا اینکه من پیداش نمی کنم؟؟

 12. سلام
  ممنون از مطلب خوبت
  میشه سایت یا برنامه ای که پادکست های خوب آموزشی داشته باشه معرفی کنی؟
  ترجیحاً اگه طبقه بندی شده و با برنامه باشه که خیلیم عالیه

 13. سریال SOUTH PARK ب من خیلی کمک کرد و علاوه بر اون تلاش کنید رمان یا کتاب های علمی رو به زبون اصلی بخونید خیلی کمک کننده هست.

 14. سلام مریم جان
  یه سوالی، شما چحوری شاگرد خصوصی واسه تدریس پیدا میکنی
  منم یه مدتیه که تدریس زبان تو آموزشگاه رو شروع کردم ولی واقعا درآمدی نداره خیلی دلم میخواد شاگرد خصوصی بگیرم

 15. دوستام سلام
  اپليكيشني براي يادگبري زبان انگليسي مناسب براي گوشي هاي ios سراغ نداريد؟؟؟
  به صورت مكالمه اي

 16. مریم جان در مورد تماشای سریال، از همون ابتدا که شروع می کنیم بدون زیرنویس تماشا کنیم یا اگه زیرنویس باشه مشکلی نیست؟

Comments are closed.