راه‌هایی برای پیدا کردن همسفر

91

تو دورهمی‌های سبک‌تر، کامنت‌های پای مطالب سایت و هر جای دیگه‌ای که با مخاطبامون ارتباط داریم یکی از مهم‌ترین سوال‌هاشون اینه که

از کجا همسفر پیدا کنیم؟

جواب من هم معمولن اینه که اگه واقعن سفر کردن رو دوست دارید اما هیچ دوستی ندارید که پایه‌ی شما باشه و بخواید باهاش همسفر بشید خب باید دنبال دوست‌های جدید باشید.

تا حالا زیاد پیش اومده که من با آدم‌هایی که تازه دیده بودم همسفر شدم و اکثرشون هم تجربه‌ی خیلی خوبی شده اما ممکنه شما انقدر ریسک‌پذیریتون بالا نباشه یا نتونید راحت و سریع با آدم‌های جدید ارتباط برقرار کنید. یا مثلن بعد از عمری مرخصی گرفته باشید و دلتون نخواد به خاطر رفتار آزاردهنده‌ی یه همسفر، سفرتون خراب بشه. برای همین بهتون توصیه نمی‌کنم با کسی که نمی‌شناسید همسفر بشید و اول آدم‌هایی رو پیدا کنید که مثل شما به سفر علاقه‌مند هستن و باهاشون بیشتر آشنا بشید.

بهترین همسفر، که اول بهترین دوستم شد! یکی از بهترین ویژگی‌هاش اینه که میذاره تو سفر عکس‌های مسخره ازش بگیرم بعدم بذارم تو سایت:دی

مریم قبلن یه مطلب درباره‌ی راه‌های پیدا کردن همسفر نوشته اما من این که دنبال دوست‌های جدید باشید رو فقط به خاطر سفر نمی‌گم. به خاطر این میگم که به نظرم خیلی مهمه آدم تو زندگی کسایی رو داشته باشه که هم‌فاز و هم‌مسیرش باشن و باهاشون وقت بگذرونه.

حالا مساله‌ی اصلی اینه که این آدمای هم‌‌فاز خودمون رو از کجا پیدا کنیم؟

خب همه این رو می‌دونیم و امتحان کردیم که با تو خونه نشستن دوست‌های جدید از پنجره نمیان تو. پس خودتون رو آماده کنید که براش وقت بذارید و تلاش کنید. برای این که بدونید از کجا باید شروع کنید اول باید بشینید یکم فکر کنید…

چه چیزی حالتون رو خوب می‌کنه؟

اول باید فکر کنید ببینید چه چیزهایی تو زندگی براتون مهمه و دوست دارید وقتتون رو با چی بگذرونید. ممکنه عاشق ادبیات باشید یا ورزش کردن براتون خیلی مهم باشه و یا سفر و ماجراجویی حالتون رو خوب بکنه. بعد باید جمع آدم‌هایی که به هر کدوم از اینا علاقه دارن رو پیدا کنید.

ایونت‌ها/رویدادهای سایت کوچ‌سرفینگ

یکی از جاهای خوبی که می‌خوام برای آشنا شدن با آدم‌های جدید و پیدا کردن همسفر بهتون معرفی کنم قسمت ایونت‌های سایت کوچ‌سرفینگه. با این که کوچ‌سرفینگ اصولن در مورد سفره اما تو ایونت‌هاش می‌تونید انواع اتفاق‌های فرهنگی رو ببینید. حداقل در مورد تهران که این طوریه و از قرار تهران‌گردی و سفر گرفته تا جلسه‌های ادبیات یا تمرین زبان انگلیسی و حتی قرارهای ورزشی رو اونجا پیدا می‌کنید.

 

فقط کافیه تو قسمت ایونت‌ها اسم شهرتون رو بزنید تا برنامه‌های اون حوالی رو ببینید!

من هم پیدا کردن دوست‌های جدید رو مدیون کوچ‌سرفینگ هستم. به یه جایی رسیده بودم که دوست داشتم تو زندگیم یه تغییراتی ایجاد کنم و برای همین دلم می‌خواست فضاهای متفاوتی رو تجربه کنم و از همین ایونت‌ها شروع کردم. یه برنامه تهران‌گردی رفتم و تو جلسه‌های مکالمه‌ی زبان شرکت کردم. بعد که یکم ترسم از آدم‌های جدید ریخت هم رفتم یه سفر گروهی که اونجا هیچ کسی رو نمی‌شناختم! و از همین برنامه‌ها کم‌کم دوست‌های جدید پیدا کردم.

و از اون جایی که آدم‌ها معمولن به خاطر یه علاقه‌ی مشترک یه جمع دوستی رو تشکیل میدن اگه یه آدم رو هم پیدا کنید که باهاش ارتباط خوبی می‌گیرید، احتمالن چند تا دوست دیگه هم به واسطه‌ی اون آدم پیدا خواهید کرد و خیلی زود به خودتون میاید و می‌بینید تو یه جمع دوستی جدید هستید.

کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف

ممکنه بگید کوچ‌سرفینگ و بخش ایونت‌هاش خیلی تو شهر شما فعال نیست و یا دنبال یه جایی غیر از کوچ‌سرفینگ می‌کردید. خب باید بگم که بازم پیدا کردن آدم‌های جدید خیلی هم سخت نیست.

مثلن اگه روانشناسی دوست دارید می‌تونید برید تو کارگاه‌های روانشناسی ثبت نام کنید. هم به رشد شخصیتون کمک می‌کنه، هم از دیدن آدم‌هایی که مشکل مشابه شما رو دارن دلگرم می‌شید و هم چهار تا دوست جدید پیدا می‌کنید. یا اگه همیشه از وضعیت زبانتون ناراضی بودید اما برای کلاس زبان رفتن تنبلی می‌کردید، فکر آشنا شدن با آدم‌های جدید شاید بتونه بهتون انگیزه بده که برید دنبالش! اگه دنبال کوه و کوهنوردی هستید که خیلی راحت می‌تونید با یه سرچ کوچولو انجمن‌های کوهنوردی رو پیدا کنید.

در مورد هر چیز دیگه‌ای هم فقط کافیه بدونید دنبال چی هستید تا بفهمید کجا می‌تونید پیداش کنید. راستی برای آشنا شدن با آدم‌های اهل سفر و پیدا کردن همسفر از دورهمی‌های سبک‌تر هم غافل نشید. اگه از اون بغل تو خبرنامه عضو بشید خبرش رو خیلی زود تو ایمیلتون می‌گیرید.

دورهمی سبک‌تر و یه عالمه آدم اهل سفر!

خیلی از کافه‌ها هم برنامه‌های فرهنگی مختلفی دارن و کافیه وقتی میرید کافه یه نگاهی به پوسترهای روی دیوار بندازید و یا از صاحب کافه در مورد جلسات و دورهمی‌های مختلف بپرسید.

خودتون دست به کار بشید!

همه جا رو گشتید و اون گروه و دورهمی و جمعی که دوست داشتید رو پیدا نکردید؟ خب چرا خودتون یه حرکتی رو شروع نمی‌کنید؟ اگه به موضوع خاصی علاقه دارید، دوست‌ها و آدم‌های نزدیکتون رو هر هفته دور هم جمع کنید و در موردش حرف بزنید. در مورد مکانش هم خیلی از کافه‌ها از برنامه‌های این چنینی استقبال می‌کنن و حتی می‌تونن تو شبکه‌های اجتماعیشون اعلامش کنن.

یا اگه به هر فعالیت دیگه‌ای، مثلن سینما رفتن یا ورزش کردن، علاقه دارید یه برنامه‌ی مرتب بذارید و آدم‌ها رو جمع کنید و انجامشون بدید. با این همه امکانات دنیای مجازی باور کنید دور هم جمع شدن خیلی راحت‌تر از اون چیزیه که فکرش رو می‌کنید. فقط کافیه یه گروه تلگرامی بزنید و ازدوستاتون بخواید دوستاشون رو به برنامه‌هایی که می‌ذارید دعوت کنن. از این همه شبکه‌ی اجتماعی یه استفاده‌ی مفید بکنید.

البته لازمه‌ی همه‌ این پیشنهادایی که بهتون دادم اینه که گاردتون رو نسبت به آدم‌های جدید بذارید کنار و تصمیم بگیرید یکم درون‌گرای درونتون رو غلغلک بدید. خیلی وقت‌ها آدم‌ها تو کلاس‌ها و دورهمی‌های مختلف شرکت می‌کنن اما هیچ تلاشی برای ارتباط برقرار کردن با بقیه نمی‌کنن و همون طوری هم برمی‌گردن خونه.

در نهایت می‌خوام بهتون بگم که نه دوست و نه همسفر قرار نیست از آسمون بر شما نازل بشه و اگه واقعن فکر می‌کنید دوستاتون پایه‌ی شما نیستن و یا کلن دوست دارید یه تغییری تو زندگیتون بدید تنبلی رو کنار بذارید و برای این کار برنامه بریزید و وقت بذارید.

 

12

91 کامنت

 1. یه پیشنهاد…
  همینجا یه ایونت بزارید تا همه ی اعضا بیشتر باهم آشنا بشن و همسفرهاشونو پیدا کنن😌

  • راستش امکان این که ایونتی با تعداد بالا بذاریم برامون نیست اما هرازگاهی یه دورهمی داریم تو سبک‌تر که می‌تونید اونجا با آدما آشنا بشید:)

    • سلام من محمد هستم پنجاه ساله كل عمرم رو تو سفر خلاصه كردم چون تنها كاريه كه انسان رو از بدى ها و كج روى ها محفوظ ميداره خوشحالم كه اين سايت بطور اتفاقى ديدم . من هميشه تنها سفر كردم خوشحال ميشم دوستان تازه ايى پيدا كنم

 2. سلام آرش هستم….۶ ساله طبیعت گردی میکنم…..خوشحالم که از سایتتون بازدید کردم…به امید دیدار دوستان جدید….سفرهای جدید…تجربه ها و چالش های جدید….بدورد

 3. سایتتون عالیه، یکی از بزرگترین انگیزه های سفر کردنه. من شخصا بهش افتخار میکنم که همچین آدمایی ساختنش..
  یه سوال.. چن وقت پیش من از این سایت آدرس سایت یکی از دوستانتون رو پیدا کرده بودم. گمون کنم یه پسری بود با موی فر (مطمئن نیستم) که سفر داخلی زیاد میکردن و یه بارم رفته بودن تبریز و یه ویدیو داشتن از یه مجتمعی که دیگه مسکونی نبود… خیلی ممنون میشم دوباره آدرس اون سایتو بهم بگین.

 4. ممنون بابت مطلب خوبتون، اخیرا سایت های اشتراک گذاری سفر هم راه اندازی شدن که میتونن به این یافتن همسفر خیلی کمک کنن

 5. عالی بود پری. این روزها خیلی ازم این سوال رو می‌پرسن. در نتیجه تصمیم گرفتم توی وبلاگم در موردش بنویسم. و برای تغذیه‌ی مخم مطمئن بودم که هیچ جایی بهتر از سبکتر نمی‌تونه در مورد این قضیه نوشته باشه. دمت گرم.

 6. ممنون از پریناز عزیز و بقیه دوستان بهروز هستم اهل عاشق سفر کوله ای خوشحال میشم منو تو سفر همراهی کنید insta👈baranchoo

 7. «تا حالا زیاد پیش اومده که من با آدم هایی که تازه دیده بودم همسفر شدم و اکثرشون هم تجربه های خیلی خوبی شده اما ممکنه شما انقدر ریسک پذیریتون بالا نباشه یا نتونید راحت و سریع با آدم های جدید ارتباط برقرار کنید.»
  پری خودتو از بقیه (ما) جدا نکن لطفن.

 8. درود بر شما من علاقه زیادی به سفرهای طبیعت گردی و تاریخی دارم اگر برنامه سفری دارید اعلام تا من همراه شما گردم. با سپاس

 9. من یه کمی سنم بالاست میتونم در دور همی شرکت کنم
  البته قبلش بگم که من تا حالا چند کشور همسایه رو مثل ارمنستان و گرجستان و ترکیه اما پری خانم نمیخوام وجود فردی کهنسال مثل من جمعتون رو پریشان کنه اگه تشخیص میدین این طور دور همی ها واسه جمع خوبه به من هم اطلاع بدید

  • سلام
   حتما برای شما هم تو دورهمی هامون جا داریم و حضورتون باعث افتخاره. برای خبر گرفتن از دورهمی باید ایمیلتون رو برای ما بذارید

 10. سلام رهاجان امیدوارم همیشه بهت خوش بگذره من با تبلت دو کامنت برات گذاشته بودم که نمیدونم بهت رسیده یا نه . سایتت بسیار جالبه و خصوصا که نکات روانشناسی مدرن رو هم درش گنجوندی . من چند کشور همسایه رو به تنهایی رفتم و تتقریبا زبان محاوره ای انگلیسیم تکمیله اگه چشم نخورم .. شادی و رهایی رو در چهره ات خوندم و امیدوارم بتونم از تجربیاتت در سفرهات بیشتر استفاده کنم . جهت اشنایی و معرفی خودم هم باید نکات زیر رو بدونی که بهتر بتونی راهنماییم کنی و همسقری برای رفتن به سرزمینهای دور برام پیدا کنی . هر چند خودمم سعی در این راه دارم .

  لیسانس ادبیات عرب هستم . مربی یوگا . وکوهنوردی و تنیس خاکی هم گهگاه در برنامه م دارم
  تا حالا به کشورهای گرجستان و ترکیه و ارمنستان سفر کردم و د رارمنستان البته حدود یکسال اقامت داشتم
  بهروز ایروانی نژاد ساکن گرگان هستم

 11. سلام پری جان من نواب هستم همیشه از سایتتون چیزای عالی برداشت کردم مرسي بابت این سایت
  پری من اهل بندرعباس هستم و راه اشناییم با دوستان خودم دعوت میکنم که دوستان کوله گرد اومدن بندر یا جزیره همو ببینیم و از شما و دوستانی که دوست دارن بیان بندر و جزیره هرمز دیدن کنن حتماً بهم ایمیل بزنن

 12. بابا اینا ماشااله همه جوونن من حدود ۷۰ سالمه کمپر دارم باهش میرم سفر هر کی حدود سن منه بسم اله داخل و خارج

  • من یک خانم ۵۶ ساله هستم. هیچ چیز بیشتر از سفر به من آرامش نمیده دنبال خانمی هستم که اخلاقش با من جور باشه. نیاز به آرامش دارم و چون هزینه سفر ندارم تو سفر کار میکنم و خرج سفرم را در میارم و مبلغی هم پس انداز میکنم. دوست دارم همسفرم ماشین داشته باشه. ببخشید طولانی شد.

 13. سلام حسام هستم
  ۳۷ سالمه از تهران دنبال یه همسفر باحال برای مسافرت نوروز هستم . مسیر من از تهران به اصفهان دو روز و بعد شیراز یک یا دو روز بعد قشم دو روز و از سمت شهر بابک و یزد و کاشان برمیگردم

 14. سلام .علی ام /اهل سفر ۰۹۱۱۱۰۷۷۰۰۲ شمارمه.همسفر خوبی ام .خوشحال میشم پیام بدین.قبل عید یه سفر به چابهار و بندرعباس و کیش دارم.به مسافرت سخت اعتقاد دارم.ممنونم.

 15. چه خوب که چن تا پیام هم از فراد میانسال بود
  تازه از میانسالیه که فرصت سفر بیشتر میشه
  و چه خوبه که گروه میکسی باشه از گروههای سنی مختلف

 16. با سلام
  جوان ۲۸ ساله هستم و نیازمند خانمی جهت مسافرت های داخلی هستم اگه کسی هست تماس بگیره ممنونم ۰۹۳۷۵۸۰۶۲۰۲

 17. سلام دوستان
  کسایی که پایه سفر با دوچرخه هستن
  خبرم کنین
  من حسین هستم ۲۳ سالمه
  بنظر من هر آدمی می‌تونه سفر کنه

 18. سلام من میخوام برم به کیش ولی هزینه تور برای یه نفر زیاد میشه..اگه خانمی هست که تنها باشه وباهم اقدام کنیم خوشحال میشم..من اصفهان هستم

 19. دوستان سلام ، برای بازیهای جام جهانی اگه کسی قصد رفتن داره اطلاع بده منم میخوام برم اما تنها نمیشه که ، گروهی بهتره از نظر هزینه و کلا دورهمی و صفا ، اتحاد و ‌اطمینان و خیال آدم راحتره، مهدی هستم از دزفول

 20. سلام . هر بار که یه چیز جدید از پیشرفت فرهنگی میبینم منو به وجد میاره . منم خوشحال میشم اگر شخص یا گروهی واسه تعطیلات ۱۴الی۱۸ خرداد برنامه داره ترجیحا شمال همراهیش کنم .

 21. سلام ۱۴ خرداد چندروز تعطیلی خاستم یکی یا دونفر پایه تفریح بودند بریم یه طرف مثلا شیراز کلی سلفی بندازیم

 22. سلام من برای یکشنبه ی هفته ی بعد سه روز میرم آنکارا برای انگشت نگاری
  دنبال همسفرم
  شاید یه هفته دیرتر هم برم.

 23. سلام، برای مسیر جنگلنوردی از لمیر به آبشار لوشکی و بعدش دریاچه سوها و قله اسپیناس و آبشار لاتون تا لوندویل، از پنج شنبه صبح تا شنبه عصر، اگر کسی مایل هست خبر بده، یه سرچ کوچولو بزنید میبینید که از زیباترین مسیرهای ایرانه.

 24. دوستان سلام
  تابستون یه سفر میخام برم گرجستان
  نیاز به یه همسفر باحال دارم.هرکی طالبه خبر بده.

 25. سلام حمید هستم دنبال کسی هستم برا جهانگردی با دوچرخه اگه کسی هست لطفا به ۰۹۱۴۱۴۹۱۸۵۷ SMS بده تا تماس بگیرم

 26. سلام من امروز از تهران حرکت میکنم به طرف سمنان گلستان و یزد و اصفهان سفر ۱۰ روزه دارم آیا کسی هست همراهی کنه کل هزینه هم با من ۰۹۰۳۹۵۱۶۹۹۸

 27. سلام
  برای ابان ماه همراه و همسفر برای ترکیه یا گرجستان می‌خوام
  ۰۹۳۵۳۲۷۴۵۴۵
  ۰۹۱۹۶۰۹۴۵۵۰
  من مشهد
  سن ۳۱
  مرد
  اسم مصطفی

 28. خوشحالم این سایتو دوباره پیدا کردم. دنبال راهی برای پیدا کردن همسفر بودم که اینجا را دیدم. همیشه و در همه فصل اماده ی سفر و منتظر یه همسفر خوب هستم. شماره تلگرام: ۰۹۰۵۵۷۰۵۶۶۳ لطفا فقط خانمها پیام بدهید. با تشکر از مدیر سایت

 29. سلام خوبین؟
  یکیو میخوام با هم بریم ترکیه، کسی هست؟
  اگه کسی مایل بود شماره تماس میزارم
  ۰۹۱۹۹۶۵۸۴۲۳
  زبانشم تقریبا واردم 😉
  رزوگارتون خوش

 30. سلام.من ۳۱ساله هستم.یه هنرمند تنها(گیتاریست،خواننده،طراح ،نقاش،کاریکاتوریست).لیسانس بهداشت عمومی هم دارم.از زندگی تو ایران خسته شدم ،زیر بار فشار اقتصادی و مالی کمرم شکست.عشقم ولم کرد .میخوام به هر طریقی شده از این مملکت لعنتی برم.به یه اسپانسر یا کسی که بتونه به هر طریق کمکی بهم بکنه یا یه راه حلی جلو پام بزاره یا یه همسفر ک بیاد با هم بریم.۰۹۳۹۶۸۵۱۱۹۸

 31. من أواسط شهريوربا ماشين شخصي إز ايران به ألمان ميروم و دنيال بك همسفر بگو بخند ميگردم كه أهل سيگار بناشد

 32. سلام
  علی هستم از زاهدان
  عاشق مسافرت هستم
  ماشین شخصی دارم با کوله باری از تجربه
  هر کس عاشق سفر کردنه باهام تماس بگیره
  هر زمان که بگین من پایه ام
  هر جای ایران که باشه میام
  ۰۹۰۳۳۷۹۸۰۶۳ تلگرام یا پیامک یا تماس…

 33. سلام
  من سعید هستم ۳۷ ساله
  اهل اردبیل
  دنبال یه همسفر برای ترکیه یا گرجستان هستم
  اگه کسی مایل باشه خوشحال میشم تماس بگیره
  ۰۹۱۴۳۵۸۳۳۵۳

Comments are closed.