کوچ‌سرفینگ چیه و به چه درد می‌خوره؟!

115

تا حالا چند بار شده که برای اقامت توی سفر یک «هتل» رو انتخاب کنید و بعد از تموم شدن سفرتون احساس کنید که محل اقامتتون یک تجربه‌ی جدید و متفاوت رو به تجربه‌های سفرتون اضافه کرده؟! کوچ‌سرفینگ

اصلا شما توی سفر جزو کدوم دسته‌اید؟! گروهی که مهم‌ترین معیار انتخاب محل اقامتش ستاره‌های هتله یا گروهی که به دنبال تجربه‌ی سبک زندگی ساکنان بومی اون منطقه است؟! اون‌هایی که به محل اقامت تنها به‌عنوان جایی برای خواب نگاه می‌کنند یا کسایی که دیدشون به این موضوع پیدا کردن فرصتی برای خلق یک تجربه‌ی جدید و غافلگیر شدن با یک خونه‌ی متفاوته؟! یا حتی گروهی که با توجه به هزینه‌های بالای اقامت هر چند سال یکبار فرصت یک سفر رو پیدا می‌کنند و یا اونایی که عاشق سفرند و به‌دنبال یه راهکار اقتصادی برای بیشتر کردن سفرهاشون می‌گردند؟!

 

IMG_20160730_135833
عکس از: http://www.lifecrust.com

 

بدون اهمیت به اینکه جزو کدوم دسته‌اید و اولویت سفرتون کشف و ماجراجوییه یا تجربه یک سفر لوکس و بدون ریسک، بدون شک کوچ‌سرفینگ چیزیه که می‌تونه تجربه‌ی سفرتون رو متفاوت کنه.

کوچ‌سرفینگ یعنی چی؟!

معنای لغوی کلمه‌ی کوچ‌ سرفینگ یعنی کاناپه‌گردی. کوچ‌ سرفینگ یک‌ وبسایت رایگان با بیش از ده میلیون عضو از سراسر دنیاست و بر مبنای ارائه‌ی اقامت رایگان و انتقال تجربه‌های سفر راه‌اندازی شده. به بیان ساده‌تر یعنی:

منی که توی خونه‌ام یک کاناپه یا حتی فقط یک فضای خالی دارم، اون کاناپه و یا اون فضا رو به‌طور رایگان در اختیار یک مسافر دیگه که معمولا هم نمی‌شناسمش می‌گذارم و بعدا وقتی نوبت سفر کردن به خودم رسید، از کاناپه‌ی دیگران به عنوان محل اقامتم استفاده می‌کنم.

در‌‌ واقع این سایت یک سیستم بسیار کارآمد برای کمک به همدیگه در طول سفر هست که ممکنه گاهی توش نقش میزبان داشته باشیم و گاهی مهمان.

توی این سایت لزوما این کمک کردن خطی و مستقیم شکل نمی‌گیره و بیشتر شباهت به یک زنجیره داره؛ به‌ این معنی که میزبان کسی شدن ضرورتی ایجاب نمی‌کنه که همون فرد بعدتر میزبان ما باشه! ما به نفر اول زنجیره کمک می‌کنیم، اون به نفر دوم و این کمک‌کردن و‌کمک گرفتن به طور غیر مستقیم ادامه پیدا می‌کنه.

 

کوچ‌سرفینگ چطور کار می‌کنه؟!

برای استفاده از کوچ‌سرفینگ ابتدا به صورت رایگان عضو سایت شده و بعد یک پروفایل برای خودمون می‌سازیم. این پروفایل شامل یک توضیح در مورد خودمون و شغلمون، علایقمون و تجربه‌هایی که تا به‌حال داشتیم میشه. درواقع ما با پروفایلمون هست که دیده و شناخته می‌شیم پس هرچقدر که خودمون رو کامل‌تر و ‌واقعی‌تر توصیف کنیم و عکس‌های مناسب‌تری داشته باشیم، شانسمون رو برای مهمان یا میزبان آدم‌های مشابه‌تر شدن بیشتر می‌کنیم.

پروفایل شامل دو بخش هست: اطلاعات مربوط به خودمون و اطلاعات مربوط به محل اقامتی که میخوایم در اختیار مسافرها قرار بدیم. توی پروفایل همچنین می‌تونیم مشخص کنیم که در حال حاضر امکان میزبان شدن برامون وجود داره یا نه. علاوه بر این میشه تمام جزییات لازم مثل اینکه ترجیح میدیم مهمونمون زن باشه یا مرد و حداکثر تعداد مهمون‌ها و یا اینکه چه امکاناتی رو می‌تونیم در اختیارشون قرار بدیم ( مثل رختخواب، اشپزخونه، یک کاناپه توی نشیمن یا یک اتاق اختصاصی و سایر موارد مشابه) رو ذکر کرد.

120416_r22067_g2048-1200
عکس از: http://www.newyorker.com

 

شعار و ارزش‌های کوچسرفینگ چیه؟!

اولین جمله‌ای که با ورود به این سایت به چشم می‌خوره اینه:

پیش محلی‌ها بمونید و مسافرها رو ملاقات کنید و بدین‌شکل تجربه‌های واقعی و معتبر سفر رو باهم به اشتراک بگذارید.

 این سایت اساساً بر مبنای چند ارزش شکل گرفته که شامل موارد زیر میشه:

_زندگیتون رو با دیگران سهیم بشید.

 _ارتباط ایجاد کنید.

_مهربونی پیشه کنید.

_ماجراجو و کنجکاو باشید.

_محل اقامتتون رو با کیفیت‌تر و بهتر از چیزی که واردش شدید، ترک کنید.

 

ارزش کوچ‌سرفینگ
عکس از: www.couchsurfing.com

 

اخه چطور میشه به غریبه‌ها اعتماد کرد؟!

مبنای اصلی سایت کوچ‌سرفینگ مثل خیلی ابزارهای دیگه‌ی مرتبط به سفر، اعتماده و این اعتماد بر مبنای پروفایلی که از خودمون نوشتیم، عکس‌هایی که داریم و رفرنس‌ها و توصیه نامه‌هایی که بقیه برامون گذاشتند کار می‌کنه. روند کار به این شکل هست که بعد از هر ‌بار مهمان یا میزبان شدن، تجربه‌ی واقعی خودمون رو از طرف مقابل توی سایت ذکر می‌کنیم. به عبارت دیگه رفرنس‌ها مهم‌ترین وزنه‌ برای معتبر و قابل اعتماد نشون دادن ماست.

چه زمانی که تصمیم داریم یک میزبان باشیم یا یک مهمان، با خوندن دقیق پروفایل اون فرد و توصیه‌نامه‌هاش می‌تونیم تصمیم درست‌تر و‌منطقی‌تری توی انتخاب فرد مقابل داشته باشیم. با وجود اینکه  هنوز امکان ریسک و نگفتن حقیقت وجود داره، ولی ماهم  یادمون باشه که همه‌ی آدم‌های بیرون از خونه‌ی امن ما، جانی و تبهکار و دزد نیستند و اون ادمها درصد کمی از جامعه رو تشکیل میدن. پس می‌ارزه که کمی برای انتخاب وقت بگذاریم و رفرنس‌ها و پروفایل رو با دقت بخونیم و ادم‌هایی مشابه به خودمون رو پیدا کنیم تا از تجربه‌ی کوچ‌سرفینگ حداکثر لذت رو ببریم.

small-cs-with-singature (1)
عکس از : https://ouzoliny.files.wordpress.com

 

 

ایا با همه‌ی این حرفها هدف کوچ‌سرفینگ فقط اقامت رایگانه؟ استفاده ازش چه مزیت‌های دیگه‌ای داره؟

‌واقعیت ماجرا اینه که برابر کردن کوچ‌ سرفینگ با اقامت رایگان سطحی‌ترین برداشتی هست که میشه ازش  داشت. از دید شخصی من، بازدید از یک‌منطقه درحالی‌که هیچ درک و شناختی از فرهنگ ساکنان اون منطقه پیدا نکردی، بدون شک سفر کاملی نیست وکوچ‌سرفینگ بهترین ابزاریه که این فرصت رو در اختیار ادم قرار میده.

توی این سایت باید برای معاشرت با ساکنان اون خونه وقت گذاشت و تبادل فرهنگی کرد. علاوه براین توی هیچ کجای دنیا هیچ راهنمای توری نمی‌تونه بهتر از محلی‌های یک منطقه جاهای بکر و دست نخورده رو معرفی کنه و توصیه‌های واقعی و کارآمد داشته باشه.
پس واقعیتش اینه که

کوچ‌سرفینگ تجربه‌ای از سفر براتون خلق می‌کنه که با هیچ پولی قابل خریداری نیست.

 

 

Be-a-Great-Couchsurfing-Host-Step-5-Version-2
عکس از: http://www.wikihow.com

پس ما که دنبال ماجراجویی نیستیم و رفتن به هتل رو ترجیح میدیم چی؟ کوچ‌سرفینگ برای ما هم چیزی داره؟!

جذابترین بخش کوچ‌سرفینگ همین‌جاست که بدون اهمیت به اینکه شما چقدر اهل اعتماد کردن به ادمها هستید باز هم می‌تونید ازش نهایت استفاده رو ببرید! ولی چه‌جوری؟!

اگر عضو کوچ‌سرفینگ باشید می‌تونید از تمام ایونتها و‌مراسم رایگان و غیر رایگانی که در حال برگزاریه باخبر بشید. چی می‌تونه توی سفر جذابتر از این باشه که به یک مراسم یا حتی یک جشن عروسی خودمونی دعوت بشید و چی‌ می‌تونه بیشتر از این آدم رو‌ کلافه کنه که فلان مراسم خاص که سالی یکبار تو کوچه ‌پس‌ کوچه‌های فلان شهر برگزار میشه دیشب دوتا خیابون پایین‌تر از محل اقامتتون برگزار شده و شما ازش بی‌خبر بودید؟!

علاوه براین حتی اگه تمایل به داشتن یه سفر کم‌ریسک و با برنامه‌ریزی دارید، چی میتونه بهتر از اعلام کردن برنامه‌ی سفرتون توی سایت و خوردن یک قهوه با یک محلی و گرفتن لیست تمام جاهای دیدنی اون منطقه باشه؟!
پس بدون اهمیت به اینکه چقدر ماجراجویید یا نه،

کوچ سرفینگ برای هر نوع سبک سفر چیزی برای عرضه داره.

 

آمار کوچ‌سرفینگ
عکس از: www.couchsurfing.com

 

تکلیف ما که امکان سفر نداریم چیه؟! ما چطور از کوچ‌سرفینگ استفاده کنیم؟

یکی از چیزهایی که تو ‌ده‌ها تجربه‌ی کوچ‌سرفینگم از میزبان‌هام شنیدم این بوده که:

” درسته که ما فرصت دیدن دنیا رو نداریم، ولی حداقل با هر مهمون یک بخش از دنیا رو به خونمون دعوت می‌کنیم و با قصه‌هاش توی سفرش شریک می‌شیم.”.

به نظر من میزبان مسافرهای باتجربه بودن و‌ معاشرت با اونها یکی از بزرگ‌ترین تجربه‌هایی هست که کوچ‌سرفینگ در اختیار ما میزاره. شاید اون موقع که هنوز سفرم رو شروع نکرده بودم نمی‌دونستم که شنیدن همین تجربه‌ها و دیدن از نزدیک دنیای پر از اعتماد همین مسافرهاست که داره پایه‌های سفر طولانی‌ام رو‌می‌سازه.

علاوه بر این معمولا توی همه‌ی شهرها یک عالمه فعالیت و برنامه و سفر توسط اعضای اون منطقه برنامه‌ریزی میشه و شرکت توی این برنامه‌ها، چه به عنوان یک مسافر چه به عنوان کسی که به ارتباطات اجتماعی علاقه‌منده خالی از لطف نیست.
فرصت تمرین و تقویت یک زبون خارجی هم جزو ‌مزایایی هست که می‌تونیم با میزبان بودن  بدست بیاریم و نیاز به توضیح اضافه نداره!

 

CS
عکس از: www.couchsurfing.com

 

در نهایت، به عنوان کسی که توی سفرش حداکثر استفاده‌ی ممکن رو از کوچ‌سرفینگ کرده و تجربه‌ی ده‌ها بار میزبان و میهمان بودن رو داشته، باید بگم که کوچ‌ سرفینگ یکی از غنی‌ترین تجربه‌هایی هست که میشه توی سفر بدست آورد و خارج از سفر ادامه‌اش داد. توی این مقاله هدفم تنها معرفی کوچ‌ سرفینگ بود. توی مقاله‌های بعدی در مورد نکات، احتیاط‌‌ها، روش‌ها و تجربه‌های مثبت و‌منفی بیشتر صحبت می‌کنم.

توصیه‌ی آخرم فقط اینکه

کوچ‌ سرفینگ به ما فرصت ملاقات و تجربه‌ی زندگی با ادم‌هایی رو میده که شاید همون جرقه‌ی آخری باشند که برای ایجاد یک «تغییر» توی زندگی‌مون لازم داریم!

 

اگه میخوای بدونی چطور میشه یک تجربه‌ی موفق در کوچ‌سرفینگ داشت، توصیه می‌کنم این مقاله رو بخونی.

30

115 کامنت

 1. خیلی خوب بود مریم خانوم.فقط یه سوال داشتم.از این سایت برای سفرهای داخلی هم میشه استفاده کرد یا اینکه کسایی که اعلام میزبانی کردن فقط مهمان خارجی میخوان؟
  با توجه به تجربه تون وقتی کسی رو اینقدر به زحمت میندازیم چطور باید ازش تشکر و قدردانی کنیم؟
  راستی یادم رفت افتتاح سایت رو تبریک بگم.عالیه.موفق باشید.

  • مرسی رضا جان. ببین خیلیا برا سفر داخلی هم استفاده میکنند ولی بهتره پیغام بدی بپرسی. اصلا یه پست میخوام بزارم که چطور پیغام بدیم که قبولمون کنند؟؛) ببین هرکی روش خودشو داره ولی یه مهمون خوب بودن و معاشرت درست کردن خودش یه تشکره. من معمولا برا میزبانام غذا میپزم و مهمونشون میکنم. میگم همه این نکته ریزا رو! ولی خوبه هی بپرسید یادم نره:)

 2. خوش بحالت. من همه چی دارم و یه جوری هیچی ندارم.ذوق سفر ،توانایی زندگی در سفر و ….را دارم ،ولی فقط همسفر ندارم.اصلا به نظر من بی همسفر نمیشه سفر کرد.برات آرزوی موفقیت دارم.

  • تا وقتی بهش گیر بدی پیداش نمیشه! همینکه بیخیالش شی اونقد همسفر خوب میریزه سرت نمیدونی کدومو انتخاب کنی:)))) جدییییی میگماااا:)))

  • سلام درسته
   همسفر در سفر مثل تکیه گاه میمونه
   و در سختی ها کمکت میکنه که راحت تر بگذره و من داشتن همسفر رو پیشنهاد میکنم
   و از مریم خانوم درخواست میکنم که شرایطی رو مهیا کنند تا بتونیم در جمعی دوستانه به دنبال هسفر مناسب خودمون بگردیم
   با تشکر از مریم خانوم

  • سلام
   مریم جون راست میگن چون شما الان گیر دادین به اینکه حتما یک همسفر داشته باشین تا سفرتون رو شروع کنین موضوع قفل شده باید رهاش کنین مدتی بهش فکر نکنید فقط به سفرتون فکر کنید و وسایل لازم برای سفرتون اماده کنید یکهو میبینید یه عالمه همسفر خوب پیدا شد
   موفق باشین

 3. اینقدر مطالبتون جالب و جذاب و خوندنیه که من از وقتی اومدم تو محل کارم یعنی یک ساعت و نیم پیش تا الان غرق خوندنم و …
  واقعا عالیه

 4. بسیار بسیار عالی وممنون از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار بقیه علاقمندان میزلرید .من خیلی این سبک زندگی رو دوست دارم ولی بزرگترین مانع من ترس و عدم اعتماد به دیگران است .امیدوارم با راهنماییهای شما برطرف بشه .من اعتقاد به نشانه ها دارم .و آشنایی با شما ها قطعا برای من پیامی داره .جاری و سپید باشید

  • ای جونم! بخون نشونه ها پیدا میشن…مطلب جرقه‌ای به نام میم رو حتما بخون..بازم می‌خوام بگم از قصه‌های مشابه

 5. من معمولا بی اعتماد هستم به ادم ها.. برای میزبانی مشکلی ندارم اما برای مهمان شدن، قضیه یه کم ترسناک میشه مخصوصا اگر دختر باشی..
  با این حال اینم می تونه یه جرقه برای متفاوت دیدن باشه.. باید دید

  • اره میفهمم. ببین من خودم اولین باری که با مهمون کوچ‌سرفینگ برخورد داشتم با وجود اینکه خودم هم توی اون خونه مهمون بودم تا صبح نخوابیدم چون فک میکردم الان میان تو شب خفتمون می کنند:)))))) ترسها همیشه برای هر شروعی هست، مهم فقط اینه یه قدم برای برطرف شدن برداریم!:)

 6. تبریک بابت سایت ساده و زیباتون.. واقعا مطالبتون عالیه.. امیدوارم زندگی در سفر هاتون همیشه ادامه داشته باشه و پر از ماجرا باشه.. فقط یک سوال..آیا کوچ سورفینگ در ایران هم کاربرد داره؟از لحاظ فیلترینگ و اینکه میزبان شدن برای مهمان هایی که کمتر پیداشون میشه؟؟!

  • اره عزیزم تو ایران کاربرد داره و خیلی هم فعاله. خیلی از دوستان تو سفرهای داخلی هم استفاده میکنند ولی بیشتر دیدم که توی میزبانی برای مهمون ها جی استفاده میشه. کوچ‌سرفینگ توی ایران یک عالمه ایونت و برنامه های جالب داره که بچه‌ها خودشون تدارک می بینند. حتما یه سر بزن خودت!:)

 7. سلام.اول بگم اولین بار تو اینستا دیدمت.من این حسو دارم که اینگار شما تو رویای منید.من سفر زیاد میرم ولی تو سفر زندگی کردن عالیه و یک سوال من عضو کوچ سرفینگ شدم ولی تازه عضو شدم بدون رفرنس.چه افرادی دعوت کنم و اصلا بدون رفرنس چجوری به من اعتماد کنن.

 8. سایت عالی ..همه چی عالی…ولی متاسفانه اکثرا مشکل ویزا دارن …متاسفانه خیلی خیلی سخت شینگن یا ویزا اروپا میدن

  • اره قبول دارم شینگن سخته ولی سفر که فقط اروپا نیست. کلی کشور هست که بی اندازه دیدنی اند و مشکل ویزا ندارند مثل شرق اسیا

 9. سلان عزيزم بخاطر سايت ساده و فوق العاده مفيدت ازت ممنونم،يه سوال بي ربط داشتم 🙂
  اينکه چکار کنم زبانم واسه مکالمه و شنيدن خوب بشه ممنون ميشم کامل واسن توضيح بدي ،من اصفهان زندگي ميکنم ولي بخاطر زبان ضعيفم از اينهمه توريستي که مياد نميتونم استفاده کنم
  بازهم بخاطر ادلاعات فوق العادت و مسيري که پيزا کردي و دنبالش ميري بهت تبريک ميگم ،هميشه توانا باشي عزيزم

  • عزیزم اولین کلاس زبان سر کوچه اتون رو برو ثبت نام و کن و برو!😋یکهو بعد شش ماه میبینی چقدررر تفاوت پیش اومده. گاهی وقتها کاربردی ترین راه هاها همون دم دستی ترین هات:) عالی باشی

 10. سلام از طریق اینیستا باهاتون اشنا شدم.خیلی برام جالب و عجیبه و در عین حال هیجان انگیزه که با تمام ترسها به عنوان یه دختر کار جالبی کردید.درباره کوچسرفینگ سوال داشتم.من و همسرم نمیتونیم اعتماد کنیم و یه غریبه رو تو خونه راه بدیم میشه راهنمایی کنی چطور به این ترس غلبه کنیم.البته زبانمونم ضعیفه😊

 11. سلام ممنون از سایت خوبت
  برای شروع چه طور میشه همسفر خوب پیدا کرد ؟ادرسی یا کانالی هست که بشه شناخت؟

 12. واوووو! واقعا فوق‌العاده‌اید! کاش درمورد تجربه‌های کوچ‌سرفینگتون هم بگید مثلا تجربه‌های خوب و بدی که داشتین یا مثلا میزبانا چجوری هستن و اینا؟

 13. با خوندن این پست یهو حس می کنم دنیا چه جای خوبیه!… چقدر فرق داره با اون چهره ی ترسناکی که ازش ساختن… متشکرم .

 14. مرسی مریم جان ودیگر دوستان به خاطر اطلاعات خوبی که در اختیارمان می گذارید. من خیلی لذت میبرم

 15. سلام .من همیشه یکی از نگرانیم ها برای سفر هزینه ها ش بوده .ایا این روش کوچ سرفینگ در ایران هم هست.؟؟؟؟

 16. سلام. بله شما می تونید تو سایت کوچسرفینگ عضو بشید و برای خودتون پروفایل بسازید. ممکنه بخواید از شهری به شهر دیگه داخل کشور سفر کنید. مثلا تهران به تبریز. برنامه سفر رو اعلام می کنید و اگر کسی از تبریز امکان پذیرایی از شما رو داشته باشه بهتون پیشنهاد میده و با هم هماهنگ می کنید. برای کشورهای دیگه هم همین طوره

 17. مریم خانم متنی که نوشتید کاملا مشخصه که از زبان یک مهندس نوشته شده و با ذوق و هنر وجودتون ترکیب شده
  از اینکه مسیر زندگی تون رو پیدا کردید تبریک می گم.
  با خوندن مطالب شما دریچه جدیدی به زندگی من باز شده که خیلی دوست دارم ادامش بدم. برام دعا کنید

  • عزیزم توی پروفایل هر فرد یک بخش هست که ذکر میکنه امکان آوردن بچه هم هست یا نه. اون رو چک کن اگه اکی بود مشکلی نداره:)

 18. سلام مریم جان
  عالی نوشتی!
  من یزدی هستم و سه بار میزبان مهمونای عضو کوچسرفینگ بودم چون همینطور که گفتی میخواستم از تجربیاتشون استفاده کنم. ولی چند نفر بهم هشدار دادن که نباید این کار رو بکنم و اگر پلیس گردشگری (همچین چیزی) بفهمه، باز خواستم میکنن. آیا درسته ؟ و اگر بفهمن چی میشه؟
  خیلی ممنوووون

  • ببین تا به حال ندیدم مشکلی در زمینه پلیس گردشگری و کوچ‌سرفینگ پیش بیاد. معمولا پلیس گردشگری تو زمینه ی گروههای بزرگ و نه یکی دو نفره فعاله و اگر شما بخواهید شهر رو به یک گروه نشون بدید باید کارت تورلیدری و مجوز رسمی داشته باشید. تا جایی که من نمیدونم غیر این مشکلی پیش نمیاد. عالی باشی

 19. سلام مریم خانم عزیز…واقعا لذت میبرم از جسارت و کلام زیباتون….امیدوارم یک روزی مس شما این جسارت پیدا کنم و رها و ازاد باشم …ممنونم

 20. مریم جان رها خیلی ممنون از این اطلاعاتی که در اختیارمون میذاری. سفرت رو دنبال میکردم و خیلی خیلی لذت میبردم. دو تا سوال دارم: یکی اینکه چطور میشه یه نفر رو دعوت کرد تو کوچسرفینگ؟آیا آفر دادن کار درستیه؟ یا باید منتظر درخواست یه مهمون بود؟
  دوم اینکه در مورد میزبان شدن توی ایران آیا ممنوعیتی وجود نداره؟منظورم از طرف دولت هست.چون یکی از دوستای آلمانیم رو سفارت بهش توصیه کرده بوده به خاطر مشکلاتی که برای میزبان به وجود میاد، بهتره اینجا کوچسرفینگ نکنه.

  • سلام ریحانه جان. ببخشید کامنتا لا به لای کامنتا جا مونده بود و فراموش کرده بودم جواب بدم. در مورد سوال اول، نه عزیزم افر دادن هیچ اشکالی نداره. یک افر مودبانه و‌خوب بنویس و ملی هم آدما خوشال میشن. حتی اگه امکان میزبانی نداری میتونی افر بدی که یه بخش شهر رو نشون بدی و .. که خیلی هم عالیه. سوال دوم اینکه من تا به حال ندیدم برا کسی مشکلی پیش بیاد. اون بحثه بیشتر مربوط به گروههای بزرگه که اگه بخوای به اونها شهر رو نشون بدی و …باید کارت گردشگری و‌مجوز داشته باشی که یه قصه دیگه است. عالی باشی و سبک‌تر

 21. سلام مریم جان نحوه کار با قسمت ایونت رو هم میشه یاد بدید و اینکه چطور از اتفاقات توی ایران مطع بشم ممنون

  • سلام عزیزم. ببین وقتی عضو میشی بالای صفحه یک گزینه هست event. اونجا که بری برای هر شهری ایونتش رو میزنه. عالی باشی

 22. سلام مریم خانم

  ما دوست داریم از شما دعوت کنیم که به عنوان مهمان ویژه در دورهمی هفتگی اعضای سایت کاوچ سرفینگ در تهران شرکت کنید. ممکنه لطفا با من تماس بگیرید: ۰۹۱۲۵۱۷۲۹۱۳ و اینکه لینک پروفایلتون در سایت رو هم اینجا بگذارید لطفا.

  در هر صورت ممنونم

 23. کوچ سرفینگ تو ایران؟!!! یه تجربه مسخرس مخصوصا برا جنس مذکر! تقریبا برای آقایون یه ابزار بی مصرف مگه اینکه فقط بخوای هاست باشی! هدف اکثر افراد تو ایران از هاست بودن تو ایران هم مشخصه! میزبانی از خارجی ها و دخترخانم‌ها!
  خیلی دوست دارم یه سرویس مبتنی بر کوچ سرفینگ بومی برای ایرانی ها رو توسعه بدم. اگه کسی تجربه خوبی داره که بتونه کمک کنه، باهام در ارتباط باشه لطفا ۹۱۱۲۱۰۱۵۸۵

  • سلام بنیامین. متاسفانه خیلی با نظرت موافقم نیستم چون تو دور و بر خودم اقایونی رو می‌بینم که با همین کوچ‌سرفینگ به خوبی داخل ایران سفر می‌کنند. بعدم چرا به جای غر زدن خودمون شروع کننده و ترویج دهنده‌ی یک فرهنگ نباشیم و این موضوع رو از خودمون شروع نکنیم؟
   خوب و عالی باشی تو روزگارت

 24. سلام و خدا قوت…… واقعا از شما وسایت خوبتون ممنونم که این اطلاعات با ارزش رو به رایگان در اختیار ما میزارین خیلی خوبه که شما هستین که ما تازه کار ها رو راهنمایی کنید…. من میخواستم عضو بشم ولی فهمیدم باید بالای ۱۸ سال باشی هنوز یه خوررده کو چو لو ام(۱۷)….. ولی خیلی حال کردم با این سیستم …….. مطمینم در آینده نزدیک خیلی از تجربیاتتون برای سفرهام استفاده میکنم…. شاد و موفق و پاینده باشید……

 25. سلام و خدا قوت…… واقعا از شما وسایت خوبتون ممنونم که این اطلاعات با ارزش رو به رایگان در اختیار ما میزارین خیلی خوبه که شما هستین که ما تازه کار ها رو راهنمایی کنید…. من میخواستم عضو بشم ولی فهمیدم باید بالای ۱۸ سال باشی هنوز یه خوررده کو چو لو ام(۱۷)….. ولی خیلی حال کردم با این سیستم …….. مطمینم در آینده نزدیک خیلی از تجربیاتتون برای سفرهام استفاده میکنم…. شاد و موفق و پاینده باشید……

 26. سلام ممنونم بابت توضیحات خوب و عالیتون فقط خواهشا منو کمکم کنید این برنامه رو دانلود کردم اما داخلش نمیره چجوری میتونم این برنامه رو داشه باشم؟

 27. سلام…. من میخوام شروع به هیچهایک خارج از ایران کنم….
  میخواستم ببینم واسه گرفتن ویزا چکار باید بکنم؟
  منظورم اینه که مثلا میخوام برم نپال ولی بین راه کشورهایی هستن که ویزا میخوان…
  از اونا چطوری باید رد بشم…؟؟؟
  اگر کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم تلگرام پیام بده…
  @western_medicine
  مرسی بازم

   • مرسی از راهنماییت….
    پس فکر کنم اگه اول به کشورایی که ویزا احتیاج نداره یا توو مرز صادر میکنن برم بهتر باشه و بعدا راحتتر ویزا بدن…
    مرسی بازم…@};-

 28. مريم جان سلام از خوندن مقاله هات واقعا لذت بردم
  يه روحيه ي خاصي دارم و تو حرف هاي شما دارم كامل دركش مي كنم خيلي وقته تو فكر شروع جهان گردي هستم و با حرف هاي شما و روحيه دادنتون كاملا مصمم شدم كه شرو كنم

 29. مريم جان سلام از خوندن مقاله هات واقعا لذت بردم
  يه روحيه ي خاصي دارم و تو حرف هاي شما دارم كامل دركش مي كنم خيلي وقته تو فكر شروع جهان گردي هستم و با حرف هاي شما و روحيه دادنتون كاملا مصمم شدم كه شرو كنم ارزوي موفيقت دارم براتون

 30. مریم جان،عالی بود حرفاتون،من عاشق سفر و معاشرت با فرهنگهای مختلفم،امیدوارم همیشه سلامت باشی و در سفر.

 31. سلام رهای عزیز
  من عاشق سفرم ولی مثل خیلی از دوستان داشتن همسفر خوب یه شانس بزرگه، شاید تو همین سایت دوستانی باشن که بخوان از یک جا شروع کن فکر میکنم تشکیل یک گروه ساده و صمیمی بتونه به افرادی مثل من کمک کنه البته اگر کسی باشه ….. یه گروه که محل یا زمانی برای آشنایی و معرفی رو فراهم کنه و شاید بشه توش بهترین راهها و برنامه ها رو تدارک دید.

 32. من خیلی وقته تو سی اسهستم همیشه به انرژی که از طرف مقابل گرفتم اعتماد کردم تا حالا هیچ تجربه بدی ازش نداشتم کرمانشاه هر کی اومد در بزنه

  coachsurfing.com/people/gallow

 33. سلام .مریم خانم افراد بالای ۵۰ سال هم می تونن وارد این دورهمی بشوند .اگر امکان دارد در این مورد توضیح دهید.من تازه با سایت شما آشنا شدم…ممنون

  • سلام. بله چرا که نه. البته نمی دونم منظورتون از دورهمی کوچسرفینگ هست یا دورهمی سبک تر. در هر صورت هردو محدودیت سن ندارن. برای اولی باید عضو سایت کوچسرفینگ بشین تا از ایونتهاش باخبر بشین و برای دومی عضو خبرنامه سبکتر. شاد باشین

 34. سلام رها خانم
  من فردا صبح ميخوام برم شمال روز بعدش برميگردم دنبال يه همسفر خانم جوان خوش اخلاق هستم ، ضمنا با خودرو شخصي خودم ميرم . خيلي ممنون ميشم اگر پيشنهادي بديد

 35. سلام.
  با سفرنامه های شما چندماهه دارم زندگی میکنم.
  کوچ سرفینگ رو عضویت دارم و مهمون هم داشتیم از آلمان و فرانسه واقعا تجربه عالی بود یکی از دوستان که استاد زبان هستش تو قسمت آموزش زبان از یکی از اشخاص معلم جوان ۲۵ ساله هم بود استفاده بهینه در زمینه تبادل اطلاعات آموزشی انجام دادن.
  واقعا تجربه زیبایی هستش از شناخت فرهنگ و خصوصیات یک شخص از دنیایی خارج از محیط و جامعه نیمه بسته ما ایرانی ها.

  خیلی وقته فکر سفر به سرم زده از وقتی سفرنامه های ارشاد و ایمان اسفندیار و شما مریم خانم و سارا خانم رو خوندم ولی ترس و ریسک سفر و آینده شغلی باعث درجا زدنم شده.
  امیدوارم تا آخر امسال یک سفر هیچهایک رو آغاز کنم با کوله پشتی و مثل شماها سبک تر مسافرت برم. چون هیجان و راحتی این سفر رو دوست دارم.

 36. خانم رها
  مطالب عالی بودن، دستتون درد نکنه
  کاش میشد یک گروه زد و خودتون مدیریت میکردید واسه سفرهای داخلی و طبیعت گردی
  مرسی از زحماتتون

  • مهدی جان ممنون. فعلا که خارج از ایران هستم. با توجه به تقاضای زیادش شاید بتونم برای وقتی که به ایران میام یک راه حلی براش پیدا کنم:)

 37. سایت کوچ سرفینگ که فیلتر شده …باید اولا با فیلتر شکن بری داخلش
  حالا اگه ما هاست شدیم بعد ها بهمون گیر دادند طرف مثلا جاسوس بوده ، چه باید کرد؟

 38. از اشنايي با سايت خانم فعال مثل شما خوشحالم به خاطر اينكه هم علاقه و شرايطشو دارم اميدوارم از تجربيات شما استفاده كنم

 39. سلام مریم خانم با خوندن این مقاله و کلا دیدن سایت شما واقعا لذت بردم. خیلی خوشحالم که توی این موارد خانمها هم هستند. من دوچرخه سوارم و گاهی عکس جاهایی که با دوچرخه رفتم روی پروفایل میذارم چند وقتی هست آقایی از یه شهر دیگه دعوت کرده برم اونجا و رکابزنی داشته باشیم کوتاه. خیلی دوست دارم ولی راستش میترسم چون آشنایی ندارم چجوری باید شناخت و اعتماد کرد؟

 40. درود من اولین بار است که این سایت را می بینم جهانگردی را دوست دارم ولی هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم خوشحال میشم اگر بتونم با شما تماس بگیرم یا شما را دعوت کنم پشتکار خیلی خوبی دارم ولی همیشه یک راه انداز لازم دارم منتظر تماس شما هستم بدرود

 41. سهیل :
  سلام مریم جان
  قبلا از پری عزیز هم سوال پرسیده بودم و بهم جواب داد .
  امکانش هست برای پاسخ به سوالات و راهنمایی بیشتر یه کلاس آموزشی و یا یه دورهمی کوچسرفینگی بذارید و اگر هم هست و یا دارید به من هم اطلاع بدید . ممنونم ازت .

 42. سلام به دوستان
  منم عاشق طبیعت گردی و سفر (هم داخل هم خارج)هستم ولی همیشه مشکل همسفر دارم و متاسفانه دوست پایه ندارم

 43. سلام
  مريم خانم نوشته هاتون بسيار زيبا و با طراوت و جذاب و كارامد هستند .
  تبريك ميگم به اين سبك نوشته هات
  سپاس بيكران از اينكه تجربياتت را در اختيار ديگران قرار ميدي .

 44. سلام من عاشق سفرم اما به هر دلیلی نمیتوانم سفر کنم اما عاشق گردشگران هستم من چگونه باید ثبت نام کنم و خانه ام را در اختیار گردشگران بگذارم

 45. سلام و مرسی از مقاله خوبتون مریم جان ، یک حق عضویتی تو سایت کوچ سرفینگ وجود داره که ۱۱۹ دلاره ، این مبلغو میشه با کارت اعتباری ایرانی پرداخت کنیم ؟

 46. ممنونم که با حذف کامنت هاي من به سيستم مزخرف سانسور کمک مي کنيد. لااقل ديگه برخلاف کارها و رفتارتون شعار توخالي نديد

  • دوست عزیز!
   کامنت‌هاتون باید تایید بشه که ممکنه این پروسه کمی زمان بر باشه برای ما، اگه فحش یا حرف نامربوطی به کسی نداده باشید یا تبلیغاتی نباشه کامنتتون حذف نمی‌شه 🙂

Comments are closed.