سارا لویی سخنران TEDx دانشگاه گیلان ۲۰۱۷

3

تداکس دانشگاه گیلان ۲۰۱۷ با مضمون «پشت و رو» تحت نظارت سازمان جهانی تد (TED) در تاریخ ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۶ برگزار شد. سارا لویی از اعضای تیم سبک‌تر یکی از سخنرانان این رویداد بود.

تد (TED) چی هست؟

تد که با حروف لاتین TED نوشته میشه یه سازمان غیرانتفاعیه که به «گسترش ایده‌های ارزشمند» اختصاص داده شده. تد که در سال ۱۹۸۴ کار خودش را به عنوان یه کنفرانس تو کالیفرنیا شروع کرد، این روزا تو قالب‌های متنوعی از ایده‌های ارزشمند حمایت می‌کنه. تو یه کنفرانس تد، از رهبران اندیشه و عمل جهان خواسته میشه تا بهترین سخنرانی زندگی‌شون را در ۱۸ دقیقه یا کمتر انجام بدن. از سخنرانان معروف تد می‌تونیم به راجر ایبرت، شیرل سندبرگ و بیل گیتس اشاره کنیم.

تداکس(TEDx) چیه؟

هدف تداکس گسترش ایده‌های ارزشمنده. این برنامه که شامل رویدادهای بومی و خودساخته میشه، توسط TED ساخته شده. تو این رویدادها آدم‌ها رو گرد هم میارن تا بتونن شرکت در رویدادی شبیه به کنفرانس‌های تد رو تجربه کنن. نام رویدادی که ما ازش حرف میزنیم تداکس دانشگاه گیلانه که عبارت اکس نشون‌دهنده‌ی رویدادیه که مستقل برگزار میشه. تو تداکس دانشگاه گیلان، سخنرانی‌های زنده به همراه پخش ویدیوهایی از تد، جوانه‌های تبادل نظر و روابط عمیق بین آدما را شکوفا می‌کنه. اون چیزی که تد در اختیار برنامه‌های تداکس میذاره، مجموعه‌ی راهنمایی برگزاری این گونه از رویدادهاس، اما هر رویداد تداکس، از جمله رویداد ما، توسط گروه خودش برگزار می‌شود.

چرا پشت و رو (inside-out)؟

پشت و رو نگاه متفاوتیه به هر اون چه که همیشه در اطراف ما بوده. رویکردی جدید نسبت به همه چیز، گویی که به روی دیگری از اتفاق‌ها نگاه می‌کنیم که تا حالا برامون پنهان بوده. تداکس دانشگاه گیلان با موضوع «پشت و رو» هدفش اینه که شما را با خودش تو سفری همراه کنه تا یه بار دیگه زندگی را دوره کنیم؛ هرچیزی رو که می‌بینیم، می‌بوییم، می‌شنویم، می‌گوییم و زندگی می‌کنیم. این یه سفر به روی دیگه‌ی سکه‌ست.

چرا سارا لویی؟

کنفرانس های تد و تداِکس همیشه جایگاه بیان ایده‌های ارزشمند و روشنگرانه توسط افراد تاثیر گذار، روشنفکر و پیشرو بود. بعد از بررسی های دقیق تیم سخنرانان تداکس دانشگاه گیلان سارا لویی نامزد سخنزانی در این کنفرانس شد تا ایده‌ی خودش رو با دنیا به اشتراک بگذاره: این که چرا ما باید با آدم‌های غریبه ارتباط برقرار کنیم.

 

0

اشتراک‌گذاری
پست قبلیانتخاب چادر مسافرتی مناسب برای کمپینگ!
پست بعدیسفر به باکو، آذربایجان | قسمت اول
سبک‌تر
سبک‌تر قصه‌ی سفر زنان مسافره. قصه‌ی کوله‌گردهایی که زندگی از پیش ‌تعریف شده و محدودیت‌های همیشگی رو به چالش کشیده‌اند تا زندگی جدیدی با قلم و ردپای خودشون خلق کنند. آدم‌های معمولی‌ای که از دل بی‌تجربگی‌ها، تجربه‌های جدید ساخته‌اند و راهی دنیای جاده‌ها شده‌اند. همون‌هایی که به دنبال ایجاد تغییر هستند و باور دارند کشف دنیای درون به‌اندازه‌ی دنیای بیرون جذابه.

3 کامنت

Comments are closed.