۱۰ اپلیکیشن‌ رایگان برای سفر بک‌پکری

84

اگه تو هم مثل من آدمی هستی که تکنولوژی برات مثل یه دوست صمیمیه و خوب بلدی از گوشیت استفاده‌ی کاربردی کنی، این نوشته واسه توئه. این لیست رو درست کردم واسه اونایی که با یه کوله پشتی می‌خوان به سفر ارزون خارج از ایران برن و بهشون کمک می‌کنه که پول بیشتری طی سفر پس‌انداز کنن و امنیت بیشتری داشته باشن و کمی (دقت کن فقط کمی) اوضاع رو تو سفر براشون راحت‌تر می‌کنه. یادت باشه که این لیست از ۱۰ تا اپلیکیشن قرار نیست که مثل چوب جادو هر آرزویی داشتی طی سفرها برات برآورده کنه. منم موافقم که:

سفر یعنی اینکه ببینی در مقابل ماجراهای پیش روت با دست خالی چند مرده حلاجی!

اما حالا که تکنولوژی وجود داره چرا ازش در جهت درست استفاده نکنیم و به خدمت نگیریمش؟ در ضمن این نوشته ممکنه به درد آدمایی که می‌خوان سفر لوکس برن نخوره.

 

#۱ اسکای اسکنر Sky Scanner

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز فون، بلکبری   لینک دانلود

یکی از بهترین برنامه‌ها برای پیداکردن پرواز ارزون این برنامه‌ست. اسکای اسکنر بهت این امکان رو میده که لیست پروازها از تمامی ایرلاین‌ها رو اون جوری که مدنظرته باهم مقایسه کنی و بهترین انتخاب رو با توجه به شرایطتت بخری. دیگه لازم نیست ساعت‌ها بین یه عالمه سایت بگردی یا واسه پیدا کردن یه بلیط مناسب با هزارتا آژانس هواپیمایی چونه بزنی، این برنامه‌ی جمع و جور این کار رو برات می‌کنه.

img_0264
قیافه‌اش این مدلیه، بپا اشتباه نگیری!

آیا خودم ازش استفاده کردم یا نه؟ بله، فقط با توجه به اینکه تو ایران کردیت کارت نداشتم و باید از این برنامه با کردیت کارت خرید کرد پس پرواز مورد نظرم رو پیدا کردم و بعد به آژانسی که اون پرواز رو می‌فروخت برای خرید مراجعه کردم. درصد کمی گرونتره ولی لااقل می‌دونی که انتخاب خودته و بازاریابی ایرلاین‌ها نیست. اینجا بیشتر راجع به انتخاب بلیط هواپیما توضیح دادم.

#۲ زی کارنسی Xe Currency

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز فون، بلکبری   لینک دانلود

ممکنه وارد یه کشوری شی و یهو ببینی ارز مرجع اون کشور فرق می‌کنه با پولی که تو جیبت داری، اینجور وقتا  بدون این برنامه رو گوشیت، ممکنه موقع تبدیل ارز سرت کلاه بره.  این برنامه بهت کمک می‌کنه که نرخ روز ارزها رو سریع ببینی و حساب کتاب کنی و با توجه به این نرخ منصف‌ترین صرافی شهر رو برای تبدیل پولت پیدا کنی. این برنامه تو مجارستان و جمهوری چک که پول رایج مملکتشون یورو نیست خیلی به درد من خورد.

img_0265
ایکس+ای یعنی یه جورایی ایزی کارنسی!

#۳  بِلا بِلا کار Bla Bla Car

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز فون، بلکبری   لینک دانلود

یه راه ارزون واسه رفت و آمد زمینی و یه همسفر تو مسیر جاده‌ای تو سفر اروپا می‌خوای؟ این برنامه همونیه که دنبالشی. چه جوریه؟ آدم‌هایی که دارن از یه شهر به شهر دیگه میرن و ماشینشون خالیه در ازای دریافت پول خیلی کمی (اندازه‌ی تقسیم کردن پول بنزین ماشین) سرنشین قبول می‌کنن. کرایه‌ی رفت و آمد با این ماشین‌ها در مقایسه با ترن و هواپیما و اتوبوس خیلی کمتره.

img_0266
Bla Bla یعنی حرف زدن از همه چی! یعنی تو ماشین بشینی و حرف بزنی تا نفهمی کی رسیدی.

امنیتش چه جوره؟ برنامه تمهیدات خوبی برای جلب اعتماد مسافران درنظر گرفته، مثل اینکه به رفتار و دقت راننده‌ها امتیاز میده و مسافرا می‌تونن راجع به نحوه‌ی رانندگی و مهارت اونا کامنت بذارن و نظر بدن. تو می‌تونی با توجه به همین نظرات، راننده‌ی مورد نظرت رو پیدا کنی و بهش برای طی مسیر تو یه سفر جاده‌ای اطمینان کنی.

#۴  رُم تو ریو Rome2Rio

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید لینک دانلود

یه اپلیکیشن سفر محبوب بین کوله‌گردهاست چون به آسونی تمام راه‌های جابه‌جایی بین دو نقطه‌ی A به B رو تو هرجای دنیا بهت نشون میده. از هرجایی به هرجایی که فکرش رو بکنی، مثلن از بوداپست به اصفهان! یا از کاتماندو به بالی. قیمت و زمان حرکت اتوبوس و ترن و هواییما و ماشین شخصی و همه چی رو سریع برات درمیاره و میذاره پیش روت. بهت میگه که ارزون‌ترین راه کدومه، سریع‌ترین وسیله چیه. خلاصه که از من می‌شنوی رو موبایلت داشته باش که کار راه بندازه.

img_0267
از رُم ایتالیا تا ریو برزیل به یک اشاره.

#۵  مپس دات می  Maps.me

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید   لینک دانلود

آخ که امان از گم شدن تو کشور غریب! آدم ترس برش می‌داره که چه کنم؟چی کار کنم؟ تا هوم رو پیدا کنم! (با ریتم خوندی؟ خوب کردی)

img_0268
گم نشوید!

وقتی حرف از نقشه‌ی شهرها و راه‌ها میشه، بهتره حواست به آفلاین یا آنلاین بودنشون باشه. تو جایی که غریبه‌ای و شهر و جاده برات ناشناخته‌ست و البته ممکنه دسترسی به اینترنت نداشته باشی. بهترین انتخاب برات این اپلیکیشن‌های آفلاینن. چرا؟ چون بدون نیاز به اینترنت، سریعه و مسیرهاش بسیار درسته.خوبی این برنامه اینه که بهت اجازه‌ی‌ بوکمارک هم میده یعنی هرجایی تو نقشه رو که برات مهم بود می‌تونی یه ضربدر بزنی تا گمش نکنی.

#۶  وای‌ فای مپر Wifi Mapper

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید   لینک دانلود

این اپلیکیشن سفر همینجور که از اسمش معلومه واسه پیدا کردن وای فای مجانی به کار میاد. اینکه تو یه شهری هستی و نمی‌دونی کجا بری واسه دسترسی به اینترنت مجانی تا کارهایی مثل ارسال پیام، تماس با خانواده یا استفاده از اپلیکیشن‌های آنلاین رو با گوشیت انجام بدی، گاهی اوقات تو رو بدجوری کلافه می‌کنه. به خصوص اگه مثل من عادت به استفاده از برنامه‌های آنلاین کمکی رو داشته باشی.

img_0269
اینترنت برای خیلیا از نون شب واجب‌تره، قبول داری؟

خوبی این برنامه اینه که بهت میگه کجاها سیگنال وای‌فای قویه و کجاها ضعیف، پس دیگه لازم نیست گوشی به دست راه بیفتی دنبال آنتن مودم. از طرفی آدما واسه هرمکانی تو اپلیکیشن نظراتشون رو می‌نویسن و تو می‌تونی با خوندن کامنت مردم از کم و کیف اون محل وای‌فای مجانی آگاه بشی. مثلن بدونی آیا میتونی بدون سفارش دادن خوراکی اجباری به اینترنت دسترسی داشته باشی یا نه.

بدی این برنامه هم اینه که ممکنه تو بعضی از نقاط دنیا آپدیت نباشه و اطلاعات الکی بهت بده.

#۷ اس وُرک ایت – Sworkit

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید   لینک دانلود

اگه تو هم مثل من تناسب اندام برات مهمه و نگران این هستی که طی سفر با اون همه غذای محلی که می‌خوری دچار اضافه وزن شی یا دلت می‌خواد قدرت بدنی و آمادگی جسمانیت رو جوری تقویت کنی  که حمل کوله‌ی سنگین تو مسافت‌های طولانی طی سفر برات آسیبی به بار نیاره پس بهتره که ورزش رو فراموش نکنی، به خصوص اگه راهی یه سفر طولانی هستی.

img_0270
بهونه بی بهونه! من سفر میرم و نیستم هم شد حرف؟

این اپلیکیشن بهت یه برنامه‌ی تمرینی میده تا بتونی بدون نیاز به تجهیزات خاصی یه گوشه‌ حتی تو سفر واسه خودت ورزش کنی. از من می‌شنوی اگه یک ساعت از ۴۸ ساعت زمان سفرت رو در جهت احترام به خودت و سلامتیت صرف کنی، جای دوری نمیره.

#۸  کوچسرفینگ Couchsurfing

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید   لینک دانلود

بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی سفر رو می‌تونی با یه اپلیکیشن تو گوشیت داشته باشی و توسط این برنامه با آدمای سفربرو تو سراسر دنیا آشنا شی و به رایگان میزبان محلی تو یه شهر یا کشوری غیر از موطن خودت پیدا کنی. هرچند که اینم بگم که کوچسرفینگ فقط به معنی یافتن یه جای خواب رایگان نیست، هرکی می‌خواد با افراد لوکال ارتباط برقرار کنه و آدمای جدیدی رو ببینه تو سفر، بهتره یه سر به این برنامه بزنه. چطور اعتماد کنیم؟ یه سری آپشن خوب در نظر گرفته تا آدما راجع به میزبان‌ها و مهمان‌هاشون نظر بدن و از رو این نظرات می‌تونی ضریب اطمینانت رو بالا ببری. اگه این توضیحات من کافی نیست، مریم اینجا قشنگ و مفصل توضیح داده این مقوله رو. بخون و دعاش کن.

img_0271
کارکردن با این اپلیکیشن اولش یکم سخته باید بهش عادت کنی!

#۹  بک‌پکر  Backpackr

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید   لینک دانلود

بعضیا معتقدن سفر بدون همسفر یعنی کشک! پس اگه داری با یه کوله‌پشتی میری خارج از ایران و دلت یه همسفر می‌خواد که تنها نباشی، بازم یه شبکه‌ی اجتماعی واسه کوله‌گردها وجود داره تو این دنیا! سیستمش هم اینجوره که هرکی مسیرش رو اعلام می‌کنه از قبل و اگه کسی هم‌مسیرش بود میگه من پایه‌ام آقا! منم میام. به همین راحتی، به همین خوشمزگی! هرچند که بهتره مسیرت خیلی طولانی نباشه، آدمیزاده دیگه اگه یه وقت همسفر خوبی برای هم نشدین بتونی بگی خدانگهدار.

img_0272
املای کلمه اشتباه نیست، اصالتن اینجوره!

#۱۰ گوگل ترنسلیت  Google Translate

رایگان برای: آی‌او‌اس، اندروید، ویندوز فون، بلکبری   لینک دانلود

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت شصت تا زبان دنیا و ترجمه‌اش رو پوشش میده، ۱۷ تا زبون رو هم اگه تو حرف بزنی، برات صوتی ترجمه می‌کنه. واسه ۲۴ تا زبان دنیا هم ترجمه‌ی صوتی گذاشته تا تو تلفظشون رو بفهمی. بعضی از زبونای دنیا رو که حتی از وجودشون بی‌خبری مثل تامیلی، تلگو، لاتویان و اینا رو هم پوشش میده تازه. اگه تو یه کشوری هستی که رو کنسروهاشون به زبون خودشون نوشته شده و تو می‌خوای بدونی اینی که می‌خوای بخری چی توشه، هیچ نگران نباش یه عکس بگیر تا این برنامه برات ترجمه کنه. دیگه یه برنامه‌ی مترجم چی کار باید بکنه برات؟ بسه دیگه.

img_0273
علیرغم ترجمه‌های داغون ولی گاهی خیلی به درد می‌خوره!

نکته‌ی حیاتی اینکه این برنامه آنلاینه ولی اگه به اینترنت دسترسی نداری، از قبل زبون کشوری که داری میری رو دانلود کن تا بتونی ازش آفلاین استفاده کنی. در ثانی انتظار نداری که ترجمه‌اش خیلی دقیق و منظم باشه؟ فقط یه مفهوم کلی رو ازش دریاب تا کارت تو سفر راه بیفته وگرنه یه وقت نشینی باهاش کتاب ترجمه کنی یهو! خوب نیست واسه این کار.


اینا برنامه‌هایی بودن که من رو گوشیم داشتم و به نظرم پرکتیکال میان نه اینکه فقط اسمشون رو شنیده باشم.

توام اگه پیشنهادی داری، همین پایین کامنت بذار تا بقیه‌ی آدما هم ازش فیض ببرن. یادتم نره که این برنامه‌ها واسه سفرهای خارج از ایران عالی کار می‌کنن ولی تو ایران ممکنه نتونی ازشون استفاده‌ کنی.

9

84 کامنت

  • آره اینا هم اپلیکشنای خوبی هستن. ممنون ازت حامدجان.
   tripadvisor کمی تجاری شده به نظرم. من اعتمادم بهش کم شده به همین دلیل.
   دمت گرم.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 1. عالى بود سارا.
  چه خوب كه شما سه تا هستين. چه خوب كه سبكتر رو راه انداختين و روانه ى زندگى و لحظه هاى ما كردين.

  • ای جان معصومه جانم.
   چه خوب که تو میای می‌نویسی اینو برامون. انرژی می‌گیریم از این حرفت.دمت گرم.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 2. مرسی سارا جون بابت قلم قشنگت
  خوندن نوشته های تو منو به یکی از یزگترین آرزوهام نزدیک کرد.راستش برام سخت بود که فکر کنم یه دختر اینقدر جسور، توانمند و باهوش باشه که بتونه آرزوی خودشو اونم به این بزرگی عملی کنه.ممنون بابت همه راهنماییات. سلامتی و آرامش و شادی رو برات آرزو میکنم. بدون مایه افتخاری

  • ای جانم زهرا.
   ممنون ازت که اینجور بی‌دریغ دلگرمم می‌کنی به نوشتن. من همه‌ی سعی‌ام اینه که بگم دخترا هم میتونن. مثل تو، مثل من.
   سلامت و سبک‌تر باشی عزیزم.

  • Wikivoyage چه جالبه. راهنما به زبان فارسی هم داره. ممنون ازت. دمت گرم.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 3. Triposo هم خیلی خوبه، اطلاعات کامل هر شهری رو که بخوای داره، نقشه، مراکز تفریحی، خرید، هر چیزی که یه مسافر میخواد بدونه و نکته اصلی اینه که نقشه اش و آدرس هارو میشه آفلاین داشت

 4. خیلی خوب بود مرسی:)
  اگه یه پستم واسه برنامه های فارسی زبان سفری برا تو ایران بذاری واقعا ممنون میشم ازت ساراجان😊

 5. عالی بود ، من مپ های شرکت ULMON رو پیشنهاد می کنم که GPS و آفلاین هستن و خیلی به کار میان. مخصوصا برای وقتی که توی تاکسی تاکسی متر دار هستین ، میتونید ببینید آیا راننده داره درست میره یا نه !
  هر شهری میخواین برین اسم شهر رو در کنار Ulmon سرچ کنید ، مثلا Ulmon Shanghai یا Ulmon Istanbul .
  شاد باشید و پر سفر

 6. هر وقت كه ميام اينجا و نوشته ها و توصيه هاي تورو ميخونم نميدوني چه هيجاني بهم دست ميده . من خودم تصميم دارم برم سفر كوله گردي اما از تنها بودن ميترسم و خيلي دنبال يك همسفرم اما مطمعنم كه به زودي زود سفرم و شروع ميكنم . من از اين روزمرگي ها خسته ام و مطمعنم اين بهترين راه هستش _ سفر

  • سوده جانم، همین دوخط نوشتنت باعث میشه دلگرم شم به راهی که شروع کردم.
   ممنونم ازت و امیدوارم خیلی زود سفر رو اونجوری که دلت میخواد تجربه کنی.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 7. ممنون سارا.اپلیکیشن های خوبی بود ولی بعضیاشون رو نمیشه دانلوود کرد.میگه ک اون برنامه تو ایران وجود نداره😕😕

 8. دروووود سارا خانوم، خیلی عااااااالی بود، برای نقشہ آفلاین، سایت
  here.com
  ھم یہ اپ دارہ، نقشہ نوکیاست.

 9. چه پست خوبی
  برنامه edreams برای پرواز های ارزون عالیه و امتحانش رو پس داده.
  Trip advisor هم که دیگه سالاره و در فرم هاش هر سوالی داشته باشید پیدا می کنید

 10. سلام
  من هم برنامه foursquare رو پیشنهاد میدم . جاهای دیدینی یا رستوران یا مراکز تفریحی رو از اینجا می تونید پیدا کنید . همش هم پیشنهاد کاربراس .

 11. سلام ممنون واسه اطلاعات کاملی که دادی پیشنهاد من واسه اپلیکیشن نقشه osmand هست خیلی کامل تر از mapme هست تو امکانات.
  Foursquare هم عالیه واسه پیدا کردن رستوران جاهای تفریحی و …

 12. ممنون كه وقت ميذاريد و اين همه اطلاعات خوب رو واسه ما ميذاريد دم شما گرم ، من سفرزياد رفتم ولي بوسيله ي شما ميخوام اين مدلي سفر كردنو شروع كنم ،مرسي بخاطر اين همه انرژي 🌹❣️

  • سلام. ما انرژی کارمون رو از شماها می‌گیریم با این کامنتای قشنگتون.
   ممنون از شما.
   سلامت و سبک‌تر باشید.

 13. سلام من دیروز از سفر برگشتم و از چند تا از این اپ ها استفاده کردم، اما شما انقدر خوب و کاربردی نوشتی که من کلی انگیزه پیدا کردم زودتر سفر بعدی رو برنامه ریزی کنم و از سایر اپلیکیشن ها و اونهایی که دوستان در کامنتها پیشنهاد دادن استفاده کنم.. یه دنیا ممنون سبک تر ها

  • سلام نیلوفرجان.
   خوشحالم که از نوشته‌های ما انگیزه گرفتی و برامون نوشتی.
   سلامت و سبک‌تر باشی ایشالا.

 14. سلام سارا جان
  من سفرم را شروع کردم. البته از جای نزدیک کمی با احتیاط چون یکم می ترسم. سایتتون انرژی بالایی بهم داد که منم می تونم به آرزوهام برسم.
  ممنون

  • سلام نیکو جان،
   خوشحالم که سبک‌تر شدی و به سفر رفتی.
   ما انرژیمون رو از شماها می‌گیریم وقتی می‌بینیم ماجراجویی خودتون رو شروع کردید.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 15. چه عالی که آدمایی مثل شما هستن، صمیمی، پر انرژی، باهوش و خوش قلم. از همه مقاله ها بسیار استفاده کردم. عالی هستی.

 16. ممنونم كه اين همه وقت ميذاري
  عالي بود
  دو تا سوال
  شما مدل گوشيتون چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟( سوال بي ربطيه خودمم ميدونم)
  اتا چه حد به زبون انگليسي تسلط داري؟؟؟؟؟؟؟

  ممنونم

  عالي هستين شما

  • سلام.
   خوشجالم که مفید بوده برات، مدل گوشی من آیفونه.
   و اینکه من در حد خیلی خوبی به زبان انگلیسی مسلطم.
   سلامت و سبک‌تر باشی.

 17. سارا میشه لطفا بگی اس ورکیت چه جوری کار میکنه؟؟
  من ثبت نام کردم و الان از من شماره کارت میخواد 😐

  • سلام مانیا جان،
   ببین ثبت نام احتیاجی نیست. یعنی دو سه بار اول ازت میخواد که ثبت نام کنی ولی اگه ایگنورش کنی خودبه خود بی‌خیال میشه:))
   من که ثبت نام نکردم و خیلی قشنگ داره برام کار می‌کنه.

 18. من دیشب خیلی اتفاقی یه وبلاگو پیدا کردم و اینترنتم داشت تموم میشد که این سایتو توو همون وبلاگ معرفی کرده بودن:))صبح بیدار شدم و اولین کاری که کردم سرزدن به این سایت بود:))الآن خیلی خوشحالم که پیداتون کردم:))تصویر من از آینده ی خودم همین شکلیه:))سفر و هیجان و ماجراجویی بدون سختگیری ها و موانعی که بعضیا برای خودشون میسازن:)))خیلی خوشحالم که پیداتون کردم خیلیییی خیلییی💜💜از این به بعد اینجارو دنبال میکنم و کلی حس خوب از خوندن تجربه هاتون پیدا میکنم😍ایشالا کلی سفرای هیجان انگیزتر و معرکه تر و کلی اتفاقای خوب در پیش داشته باشید😍با کوله ی سبکتر😉💜🍀چه خوبه که اینجور آدما هستن و لحظه هاشونو با بقیه شریک میشن:))مرسی واسه همه چی💜💜💜

  • سلام راسن جان،
   اول اینکه اسمت چه قشنگ و خاصه. معنیش چیه؟
   بعدم اینکه ما هم خوشحالیم تو ما رو پیدا کردی عزیزم و این یعنی تو یه ماجراجویی.
   ایشالا که توام زود سبک‌تر شی و سفر بری.

 19. سلام😊😍
  خیلیا تلفظ اسمم رو اشتباه میکنن،درواقع با فتحه هستش😊دو تلفظ داره هم با کسره هم فتحه،اما اسم من با فتحه هست😊یه اسم کردیه و به معنای یه گل هستش،یه گل زرد رنگ که توو کوهای کردستان رشد میکنه و کلی خواص دارویی داره😊ممنون از لطفتون😍💜🍀🍀

 20. سلام!
  booking,com پس کو؟ همیشه که هاست جور نمیشه، یه موقع هایی باید هاست (بی کردیت کارت) رزو کرد محظ احتیاط و همین طور واسه تغییر برنامه های ناگهانی
  tripadvisor تجاری شده درسته ولی فقط در بخش بوکینگش، اما رنکینگش واسه دیدنی های هر منطقه بر اساس نظر گردشگر ها هستش و خیلی بدرد بخوره ، من حتی توی سفر های داخلی همیشه ی خدا ازش استفاده می کنم
  مثال : توی کاشان از هرکی بپرسی جاهای دیدنیش کجاست میگن: باغ فین (چون جلوی چشم محلی ها هستش) ولی وقتی میری میبینی همه ی جاهای دیدنی رو حق می دی که چرا توی رده های پایینه
  دمتون گرم، پرحرفی منو ببخشید البته

 21. سارا این مطلبت عالی ترین بود. مرسی که واسمون وقت میذاری.
  من توی سفرم از اپلیکیشن hostleworld خیلی استفاده کردم، البته به خاطر آنلاین بودنش و نبودن وای فای باید از قبل سرچ میکردم که البته کاری نداره.

 22. سلام وقت بخیر
  بااینکه تازه با این وبسایت از طریق جادی عزیز آشنا شدم قلم روان و هیجانی که هنگام خوندن مطالب بهم دست میداد براین شد تا کل مطالب سایت رو مطالعه کنم و لذت ببرم. یکم هم دلگیر شدم از خودم چرا تاحالا سخت میگرفتم سفر رفتن رو وقتی به این راحتی میشد زندگی کرد. از اسفند به بعد هم قراره ما دوتا بشیم یعنی منو خانمم. قراره اولین تجربه سفر باهم رو داشته باشیم تو ایام نوروز . شماهم ازایران برامون بنویسید تا از ایران شروع کنیم و برسیم به برزیل…
  خیلی ایده خوبی بوده این وبسایت رو راه انداختین بهتون قول میدم یروزی باید مطالبتون برای غیر فارسی ها هم ترجمه کنید تا کاربرای دنیا استفاده کنن.
  ممنونم ازتون
  بدروووووووووود

 23. سلام سارای عزیزم ، من این مقاله ات رو خیلی وقت پیش خوندم و عضو کوچسرفینگ شدم، اما به تازگی یک سفر عمومی رو اعلام کردم و گذاشتم توی کوجسرفینگ و خیل عظیم پیامها بود برای اینکه میزبان من باشن یا هتل با نرخ پائین پیشنهاد کنن و شماره ی تلگرام میذاشتن برام.مقصدی که اعلام کرده بودم لهستان ایروان بود. میخوام بهم بگی این عادیه؟ میتونم بهشون اعتماد کنم؟چون اونجور که من فهمیده بودم خودمون باید برای میزبان پیام میفرستادیم و ازش میخواستیم مارو قبول کنه.خوشحالم میکنی اگر از تجربه ات دراین زمینه بهم کمک کنی عزیزدل

 24. بابا مخم سوت کشید. شما دیگه کی هستین!!!؟
  دمتون گرم. امیدوار شدم به زندگی. شما خودتونم میتونید تا جاییکه تجربه دارید سفر طراحی بکنید؟ و همسفر هم میبرید؟

 25. سلام سارا:-) یه اپلیکیشن تو ایران هست به نام نت برگ که تخفیفای رستوران ها و مکان های تفریحی و ارائه میده به کشور هایی که رفتی چنین اپی رایج نبوده ؟
  مرسی برا مطلب خوبت خداتون قوت;-)

 26. اول از همه بابت معرفی این همه اپ خوب ممنونم
  دوم اینکه واقعا دمت گرم که همه کامنت ها رو می‌خونی و جواب میدی. این خیلی معنی میده.
  سوم اینکه بازم دمت گرم که کلی به آدما انرژی و حال مثبت میدی با تجربه ها و نوشته‌های عالی ات
  سبک تر باشی😉😊

 27. سلام
  وقتتون بخير
  من خودم هدفم سفر به ١٢٠ كشور دنياست و الان ٢٠ تاش رو عملي كردم و ميدونم چه لذتي ميبريد،
  واقعا افتخار كردم به بودن همچين شير دختري در كشورم و از اعماق قلبم لذت بردم
  بهتون تبريك ميگم
  اميدوارم هميشه موفق ، سلامت و پيروز باشيد.

  امير قراباغي

 28. عزیزم سارا جان چقدر لذت میبرم ازینکه اینقدر با دل و جون راهنمایی میکنی و مثه خیلیا که مسیر و کانالای شادیشون و به کسی نمیگن و فقط در انحصار خودشون دارن نیستی !کمتر انسانی میتونه اینقدر زیبا فکر کنه !…. موفق و پاینده باشی گلم

 29. سلام ممنون میگم این برنامه هایی که گفتین رو گوشی بلک بری هم قابل اجراس؟ چون میخوام گوشیمو عوض کنم احتمالا بلک بری بخرم

 30. سلام
  همينجوري ميچرخيدم بابته سفر..انقد قلمت گيرا بود ك ساعت ١١ شب تا ٤صبح دقيق خوندم سايتو،عالي بود فقط ي بدي داشت افطار نكرده بودم ب اميده سحر ك اونم وقتش گذشت 😑😁
  ي سواله بي ربط دارم اينه احيانا تيرماهي نيستي؟!خيلي خصوصيتات نزديكه

 31. عالی، حیف که air bnb برای ایرانی ها دیگه قابل استفاده نیست، وگرنه اون هم نرم افزار بسیار خوبی برای پیدا کردن خونه های محلی و هاستل های ارزون بود.

 32. سلام من تو يكي از صفحاتتون خوندم سفر به هلند رفت و برگشت با توقف رو ١ميليون و ٣٠٠خريديد يعني با همين اپليكشن اسكاي اسكنر پيداش كردين؟؟؟؟

 33. سلام، مطالب خوبی بود
  ولی ….اینا که همش مال کشورای خارجیع😔
  پس اونایی که میخوان تو ایران بگردن چی؟!!!😕😕

 34. مرسی از اطلاعات عالی که دادین.
  فقط من برنامه کوچسرفینگ رو نصب کردم
  .ولی نمیشه عضو شد!!!ایا در ایران فیلتره؟؟

 35. ببخشید من برنامه کوچسرفینگ رو نصب کردم.اما مراحل ثبتنام وقتی به لوکیشن میرسه متوقف میشه.ایا تو ایران فیلتره!؟!؟

 36. سلام سارا جان من نتونستم بعضی از این اپها رو (مثل گوگل ترنسلیت) تو گوگل پلی پیدا کنم، حتی با فیلترشکن! باید چیکار کنم؟

 37. سلام خانم سارا اولا بهتون تبریک میگم بابت جسارت و طرز فکرتون نسبت به زندگی و مسیر خوبی که واسه زندگی انتخاب کردیدممنون از راهنماییهای بی ریا و خودمونیتون .میخواستم بدونم که شما که تو سفر یه قدم از ما جلوترید تو کشورها غیر اروپایی هم جایی رفتید؟و نظرتون راجع به مسافرت غیر اروپایی بیشتر کدوم کشورهاست؟

 38. سلام من تا حالا ۵ گشورو رفتم:
  امارات،مالزی،سنگاپور،تایلند ،آذربایجان

  داشتم با یک دوست از تجربه سفرهامون می گفتیم که سایت شما رو معرفی کرد
  واقعا ازش ممنونم
  و از شما تو این یک روز کلی مقاله خوندم
  دمتون گرم
  اگه مازندران میاین من در خدمتم

 39. سلام و خسته نباشید و تشکر ویژه از شما و دوستان گرامیتان که تمام تجربیاتتان را بدون هیچ چشمداشتی برای دیگران به اشتراک میگذارید.
  این تشکر نه تنها از جانب من بلکه از طرف تمام دوستانیست که از تجربیات شماها استفاده میکنند.

 40. نظرتون چيه يه گروه مخصوص افراد ماجراجو و جهانگرد درست کنيم هر کي پايه هستش پيام بده ۰۹۳۳۴۳۱۸۲۶۳

Comments are closed.